Мінекономіки активно співпрацює з ВРУ над імплементацією принципів ОЕСР в українське законодавство

0

Міністерство економіки України займає активну позицію щодо ключових положень проекту Закону про реформування корпоративного управління, готує пропозиції зауважень та коментарів, які виведуть законопроект у відповідність до кращих міжнародних практик.

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Крістіна Голубицька під час круглого столу «Корпоративне управління ДП в Україні, Огляд ситуації з урахуванням керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)» 24 червня 2021 року.

«На сьогодні ми тісно співпрацюємо з експертами та партнерами з розвитку, з народними депутатами і комітетами Верховної Ради України над покращенням законодавства щодо удосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером яких є держава. Метою цих дискусій є напрацювання справді якісного, важливого й ефективного законопроекту для його скорішого прийняття та імплементації», – зазначила заступниця Міністра.

За її словами, у Верховній Раді України вже зареєстрований законопроект № 5593 та два альтернативні проекти щодо реформи корпоративного управління. Зі свого боку, Міністерство економіки України займає активну позицію щодо ключових положень проекту та готує пропозиції зауважень та коментарів, що виведе законопроект у відповідність до кращих міжнародних практик та рекомендацій ОЕСР.

«Щодо конкретних положень законопроекту про удосконалення корпоративного управління – ми доопрацюємо його для того, щоб держава діяла як поінформований та активний власник і при цьому забезпечувала прозоре та підзвітне управління підприємством на високому рівні професіоналізму та ефективності. Також ми забезпечимо повну операційну автономію підприємств задля досягнення їхніх цілей,, а наглядові ради будуть затверджувати стратегічні й інвестиційні плани, які стануть орієнтиром бізнес-планування для менеджменту державних компаній», – прокоментувала Крістіна Голубицька.