Україна та Китай поглиблюватимуть співпрацю у сфері сільського господарства

0

23 червня відбулося Восьме засідання Підкомісії з питань співробітництва у галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Уточнюється, що захід відбувся під головуванням заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки та заступника Міністра сільського господарства і сільських справ КНР Ма Юсянь.

«Китай є найважливішим стратегічним партнером України в Азії, з яким ми системно розвиваємо співпрацю в аграрній сфері. Зокрема, 4 місяці 2021 року демонструють рекордні обсяги торгівлі продукцією АПК з Китаєм. Товарообіг аграрною продукцією за цей період збільшився на 33,4% до $5,7 млрд у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Ми зацікавлені у подальшому нарощенні торгівлі та диверсифікації продукції, яку Україна експортує до Китаю», – зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

Він додав, що крім торговельного, Україна має великий науковий потенціал, розвинуту інфраструктуру, вигідне географічне положення на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією, що робить Україну привабливою для інвестування та поглиблення співпраці в аграрній галузі.

Також українська сторона поінформувала про заходи, які здійснюються Урядом України в рамках відкриття ринку землі, що є одним з пріоритетів держави, покликаного надати імпульс розвитку економіки, фермерства і аграрного комплексу країни.

Було обговорено питання співробітництва у сфері рибного господарства, інвестиційної і науково-технічної співпраці у сфері сільського господарства.

Крім цього, сторони також обговорили розвиток інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі під егідою реалізації двосторонньої Програми співпраці з розвитку «Економічного поясу Шовкового шляху».