В Україні планується впровадження дворівневої цифрової трансформації в аграрній сфері.
Про це на презентації Всеукраїнського проєкту Vkursi Zemli Ukraine – Цифровізація земельного банку України – розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифровізації, цифрової трансформації Тарас Дзьоба.
«Перший рівень покриває відносини і взаємодію держави та учасників сектора. Будь-які відносини і послуги, які виникають між фермерами, господарствами та державою, будуть мати можливість відбуватись на базі цифрової омніканальної платформи, назвем його умовно “АгроДія”, тобто ми хочемо трансформувати сутнісно процес взаємодії держави і учасників галузі йти ще далі за поняття Державний аграрний реєстр», – зазначив Тарас Дзьоба. Впровадження та оновлення існуючих ІТС з метою збору інформації про галузь біг дати, поширення дата-дрівен методологій прийняття рішень, залучення ОТГ в процес цифрового освоєння територій.
Другий рівень, за його словами, – це власне цифрова трансформація самих сільськогосподарських виробників. «Ми як держава зацікавлені, щоб учасники сектору почали використовувати цифрові рішення, в тому числі в менеджменті та управлінні земельними ресурсами. І завдяки цьому мали більші прибутки, можливість платити більші податки, робити свій внесок у соціально-економічний розвиток. Ми будем сприяти поширенню кращих практик і їх активному впровадженню», – підкреслив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифровізації.
Тарас Дзьоба наголосив, що міністерство підтримує і буде підтримувати подібні ініціативи. І саме зараз триває робота над системним рішенням у сфері земельного моніторингу, що дозволить працювати на рівні держави і міжвідомчої взаємодії. Напрацьовується Постанова Кабміну, яка покриватиме автоматичну взаємодію як мінімум шести реєстрів, великий вклад роблять міжнародні партнери USAID, Світовий Банк, розробники ДП Центр ДЗК, Інститут Землекористування НААН.