Затверджено гігієнічні вимоги до виробництва мінеральних вод

0

Мінекономіки затвердило гігієнічні вимоги до виробництва мінеральних та джерельних вод. Відповідний наказ «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва та обігу вод природних мінеральних і вод джерельних» підписав Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Наказом визначаються гігієнічні вимоги до:

  • виробництва та обігу води природної мінеральної та води джерельної;

  • обладнання й технологічного устаткування, які використовуються під час вказаних вище процесів;

  • обробки води природної мінеральної та джерельної.

Також наказ врегульовує питання маркування води природної мінеральної та джерельної, а також застосування до вод природних мінеральних та вод джерельних окремих видів тверджень, наприклад: «Стимулює травлення», «Підходить для приготування їжі для немовлят» тощо.

Вимоги наказу не будуть застосовуватись до вод, які використовуються для лікувальних цілей (є лікарськими засобами), і вод, які споживаються людьми в місці їх видобування або в місці їх природного виходу на поверхню.

«Наказ дозволить запровадити європейські вимоги до вод природних мінеральних, усунути бар’єри для інвестицій у виробництво таких вод в Україні та створити умови для добросовісної конкуренції на ринку», – зазначив заступник Міністра Сергій Глущенко.

Документ ґрунтується і відповідає вимогам Директиви Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу 2009/54/EC від 18 червня 2009 р. про використання і розміщення на ринку природних мінеральних вод.