Експерти прогнозують відновлення сільського господарства України в цьому році

0

Після торішнього спаду обсягів агровиробництва (на 10,4%), який став найбільшим із 1994 року, у 2021 в Україні очікується збільшення валового виробництва сільськогосподарської продукції на 4,4% у порівнянні з рівнем 2020 року.

Такий прогноз озвучив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, повідомляє прес-служба установи.

Вчений уточнив, що очікуване зростання відбудеться завдяки збільшенню виробництва рослинницької продукції – на 5,9%, тоді як щодо виробництва продукції тваринництва прогнозується зменшення на 0,5%.

«Найбільше зростання прогнозується на вирощуванні озимих культур (+15,9%), сої (+12,9%) і плодово-ягідних культур (+10,8%). За іншими видами продукції прогнозується зростання не більш ніж на 10%, а за окремими (ріпак, картопля, овочі) – навіть зменшення обсягів виробництва», – зазначив Лупенко.

За прогнозом вчених Інституту аграрної економіки, обсяги виробництва продукції тваринництва у 2021 році зменшаться на 0,5% у порівнянні з торішнім рівнем при невеликому зростанні продукції вирощування птиці (+1,4%) і свиней (+0,5%).

«У цілому, у 2021 року вітчизняне сільське господарство вийде на третій – після 2019 і 2018 років – показник виробництва валової сільськогосподарської продукції в новітній історії України», – підсумував Юрій Лупенко.