Пшениця 2 класу в портах України зрівнялася в ціні з кукурудзою і ячменем

0

За підсумками минулого тижня ціни попиту на продовольчу пшеницю в портах України практично зрівнялися з цінами на фуражні ячмінь і кукурудзу.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

“Настільки нетиповий спред обумовлений стрімким здешевленням пшениці, у той час як ціни на ячмінь знижувалися менш активно, а на кукурудзу – навіть дещо зросли в кінці минулого тижня на тлі аналогічної динаміки на базисі FOB. Ключовими факторами ціноутворення виступали ситуація на зовнішньому ринку й активність попиту трейдерів. Зокрема, пшениця на базисі FOB дешевшала протягом усього минулого тижня внаслідок необхідності підвищення її конкурентоспроможності на тлі стриманого попиту імпортерів і очікуваного поліпшення стану посівів озимих в США, ЄС і Причорномор’ї через опади, а також здешевлення російської зернової на тлі підвищення прогнозу її виробництва та експорту в 2021/22 МР, і можливої відмови від регулювання експорту зерна», – пояснила керівниця відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Вона додала, що ячмінь також дещо втратив у ціні через зменшення попиту імпортерів і загальної понижувальної динаміки на світовому ринку, однак це нівелювалося обмеженою кількістю його пропозицій (за даними Держстату, станом на 1 березня 2021 року запаси зернової складають 820,1 тис. тонн, що на 48% нижче показника роком раніше) і активізацією попиту Алжиру.

Під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на пшеницю 2 класу, ячмінь і кукурудзу за підсумками минулого тижня практично зрівнялися і в більшості випадків озвучувалися в межах 7800-8100 грн/т СРТ-порт.

Експертка підкреслила, що невеликий розбіг у доларових цінах попиту все ж зберігається, і в цілому ситуація з нетиповим спредом триватиме недовго, адже багато учасників ринку не виключають ймовірність зниження цін на кукурудзу слідом за суміжними ринками.

«У другій половині сезону найбільш активною експортною культурою є кукурудза, при цьому її конкурентоспроможність і затребуваність на світовому ринку залишає бажати кращого з огляду на сформовані високі ціни. У той же час підтримати ціни на українську пшеницю може те, що, незважаючи на поліпшення стану посівів пшениці в США і РФ, показники в основних регіонах-виробниках нижче торішніх, а експорт зернової з ЄС з початку поточного МР помітно знизився. Тим не менш, зараз багато трейдерів призупинили закупівлю пшениці через низький зовнішній попит і поступове наближення обсягів її експорту до узгодженого меморандумом граничного значення», – уточнила Анна Танська.