IFC розширюватиме доступ до кліматичного фінансування для українських аграріїв

0

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Австрія обєднують зусилля аби допомогти українським фермерам підвищити продуктивність та стійкість сільського господарства через залучення кліматично-орієнтованих технологій

Про це повідомляє прес-служба корпорації.

IFC консультуватиме фінансові установи з питань розробки нових продуктів та послуг зеленого фінансування для сільгоспвиробників. Доступ до даного фінансування надасть їм можливість запроваджувати кліматично-орієнтовані практики та застосовувати нові технології, щоб підвищити продуктивність та доходи, одночасно допомагаючи країні протидіяти зміні клімату.

Згідно із дослідженням  IFC (IFC’s Country Private Sector Diagnostic), 3 мільярди доларів США інвестицій в кліматично-орієнтовані аграрні технології можуть допомогти українським виробникам зернових та олійних сільськогосподарських культур збільшити свої річні доходи на 11 мільярдів доларів США. Інвестиції також можуть допомогти істотно зменшити щорічні викиди парникових газів в еквіваленті до 11 метричних тон двоокису вуглецю.

Хоча великі аграрні виробники вже застосовують кліматично-орієнтовані методи в рослинництві, тваринництві, лісництві та рибальстві, малі виробники не можуть дозволити собі придбати нові технології через обмежений доступ до фінансування. Саме тому IFC співпрацюватиме з урядом над забезпеченням фінансових установ необхідними інструментами та знаннями для розробки кліматично-орієнтованих фінансових продуктів, включаючи позики та консультативну підтримку.

«Заходи з пом’якшення та адаптації до змін клімату мають величезне значення для підтримання виробництва у поточних об’ємах, підвищення продуктивності сільського господарства та забезпечення продовольчої безпеки, доходів та благополуччя сільгоспвиробників, – сказав Гернот Пфандлер, Посол Австрії в Україні. – Розширення доступу до кліматично-орієнтованого фінансування для аграріїв стане каталізатором інноваційних перетворень у аграрному секторі та підтримає зростання економіки”.

IFC допоможе розробити систему обліку викидів вуглецю, щоб допомогти сільгоспвиробникам монетизувати зменшені викиди парникових газів. Грамотно сформована система, яка поєднуватиме метрики та стандарти кліматично-орієнтованого аграрного виробництва, допоможе створити сприятливе середовище для випуску і обігу зелених облігацій та нішової сек’юритизації в Україні.

«Одним із стратегічних пріоритетів IFC в Україні є зміцнення аграрного сектору країни, включаючи полегшення доступу сільськогосподарських товаровиробників до фінансових ресурсів, – сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. – Новий проект IFC допоможе компаніям залучити сталі сільськогосподарські практики. Ця програма сприятиме не лише стійкості сектору, а й одночасно сприятиме розкриттю потенціалу галузі на світовому ринку та прискорить економічне відновлення у постпандемійний період».

Даний проєкт є частиною програми сприяння кліматичному фінансуванню в Європі та Центральній Азії, яка має на меті сприяти покращенню доступу фінансування для аграріїв на ринках, що розвиваються, підтримуючи країни в їхніх зусиллях протидіяти зміні клімату.