Оновлено механізм державної програми зі здешевлення кредитів

0

Уряд схвалив постанову, яка оновлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«У 2021 році для здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд гривень. Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів в агросектор. Цього року скористуватися програмою та отримати компенсацію зможуть понад 4,4 тисячі сільгоспвиробників», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Проектом постанови пропонується:

  1. Визначити прозорий порядок відбору претендентів на підтримку.
  2. Уточнити напрями використання кредитних коштів – надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів, за середньо- та довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів с/г призначення, а також з переробкою с/г продукції.
  3. Визначити кінцеві терміни подачі заявок суб’єктами для отримання компенсації та реєстрів компенсаційних виплат позичальникам, які подаються до Мінекономіки уповноваженими банками (щороку до 1 листопада).

Максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом, становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам – 5 млн грн.