Україна посилюватиме двосторонні торгово-економічні відносини з Таджикистаном

0

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко обговорив питання посилення двосторонніх торгово-економічних відносин та нарощування експортних поставок агропродукції на ринок Таджикистану з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Д. Назрізодою.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Україна розглядає Таджикистан як важливого партнера в регіоні Центральної Азії. Ми зацікавлені в збільшенні двостороннього торговельного обороту між нашими країнами, реалізації спільних проектів у різних галузях, актуалізації двосторонньої міжурядової Угоди про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та сертифікації та посилення роботи в рамках міжурядової комісії», – зауважив Петрашко.

Сьогодні Україна має значний потенціал для нарощування обсягів двосторонньої торгівлі аграрною продукцією з Республікою Таджикистан. Зокрема, високі конкурентні переваги є в української продукції переробної, кондитерської та олійно-жирової галузей. Україна готова до поглибленого діалогу з розширення номенклатури поставок української харчової продукції на ринок Таджикистану.

У Мінекономіки зазначили, що ключовим моментом у розвитку двостороннього співробітництва між Україною і Таджикистаном стало відновлення роботи міжурядової комісії. Основним завданням на середньострокову перспективу має стати виконання домовленостей за результатами проведення 5-го засідання в 2020 році, а також проведення 6-го засідання Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Міністр наголосив на важливості підтримки бізнес-контактів, а саме спільної організації бізнес форумів, круглих столів, семінарів, торговельних представництв, виставок, ярмарків тощо. Також важливим є поглиблення співпраці між регіонами двох країн, що може бути особливо перспективним в контексті динамічного розвитку технопарків в Україні та вільних економічних зон у Таджикистані.