Обсяги експорту халяльної курятини збільшилися на 55%

0

У 2020 році експорт халяльної курятини з України зріс на 55%.

Про це розповіла директорка Центру сертифікації «Халяль Глобал Юкрейн», член Української Асоціації Халяль Індустрії «Укрхаляль» Вікторія Нестеренко, пише Agravery.com.

«Аналізуючи результати 2020 року, можна згадати про спалах пташиного грипу H5N1 на Вінниччині на початку року, через який тимчасово припинився експорт з України до ЄС, Саудівської Аравії та інших країн Близького Сходу. Проте вже на початку березня 2020 року торгівлю було відновлено», — зазначила експертка.

Вона додала, що через пандемію Covid-19 Оман, Лівія та Центральноафриканська Республіка час від часу зупиняли імпорт товарів у зв’язку з тим, що більша частина продуктових мереж та дрібних магазинів не працювали. Декілька країн Африки взагалі були змушені відмовитися від закупівель українського халяльного м’яса.

«Тим не менше, деяким українським виробникам м’яса курятини вдалося збільшити обсяги експорту в країни Африки та Близького Сходу в порівнянні з показниками 2019 року. Лідерами з експорту стали агрохолдинг „Миронівський Хлібопродукт“ і „Птахокомплекс Дніпровський“, виробництва яких сертифіковані за халяль-стандартами, що підтверджують якість», — повідомила Нестеренко.

Загалом халяльну курятину українського виробництва імпортують майже 50 країн світу.