Вартість молока-сировини почне знижуватися в другій половині лютого – АВМ

0

Після сезонного зростання ціни на молоко-сировину зараз на ринку спостерігається «штиль».

Про це повідомляє головний аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, передає прес-служба АВМ.

Зазначається, що рік завершився зі встановленням середньозваженої ціни трьох гатунків на рівні 11,64 грн/кг. Вартість екстраґатунку в середньому складає 12,15 грн/кг, вищого ― 11,7 грн/кг, першого ― 11,08 грн/кг. Діапазон коливань цін на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах зафіксований у наступних межах: північ та центр ― 11,7-12,4 грн/кг, південь ― 11,7-12,4 грн/кг, схід ― 11,6-12,4 грн/кг, захід ― 11,6-12,3 грн/кг.

На початку нового року ринок традиційно перебуває в затишші.

«Будь-яких змін ще не відбулося, хоча під кінець січня мова вже йде про початок сезонного зниження. Яким воно буде цьогоріч, залежатиме від ступеня дефіциту сировини на переробних підприємствах, який гостро відчувається впродовж останніх двох років. Нинішній рік не стане виключенням, а тому це буде основним фактором підтримки цін впродовж сезонного зниження поряд з високою вартістю компонентів раціонів», – переконаний Андрієць.

Він наголошує, що основними факторами, які чинитимуть тиск на ціни, буде попит на молочну продукцію. Головним чином він визначатиметься купівельною спроможністю населення та можливими карантинними обмеженнями. Також не менш важливий фактор – імпорт молочної продукції, який за минулий рік зріс удвічі в грошовому еквіваленті і, скоріше за все, буде й надалі поступово нарощуватися, хоч і меншими темпами.

«Наразі ж перегляд цін на першу половину лютого поки що не відзначиться стартом сезонного зниження. Ймовірно, його початок буде помітним у другій половині лютого на фоні збільшення пропозиції сирого молока», – підсумував Володимир Андрієць.