​АСУ виступає проти збільшення квот на поставки свинини з ЄС за нульовою ставкою мита

0

У 2021 році будуть переглядатися умови зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. З огляду на кризову ситуацію у вітчизняному свинарстві, Асоціація «Свинарі України» виступає проти збільшення квот на поставки свинини в Україну за нульовою митною ставкою та, за можливості, їх зменшення.

Про це повідомляє прес-служба асоціації.

“Упродовж останніх 5 років, згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, зовнішня торгівля свининою в обох напрямах складала 20 тис. тонн/рік свіжої, охолодженої чи мороженої свинини за пільговою ставкою мита 0%. Однак, за час дії Угоди, поставки здійснювалися лише односторонньо: з ЄС до України. Експорт свинини та продукції свинарства з України в ЄС заборонено через африканську чуму свиней (АЧС), яку в Україні зареєстрували вперше у 2012 році” – пояснюють в АСУ.

Тож представники асоціації закликають вжити всіх заходів для захисту вітчизняного виробника, який працює у збиток. Одна з ключових позицій при цьому — обмежити доступ до внутрішнього ринку свинини іноземного походження за превілейованими умовами (без сплати мита).