Високі ціни на молочку зберігатимуться до весни

0
cup coffee and tuscany hills, Italy

Стрибок цін на молочку викликала висока собівартість виробництва молока.

Про це повідомляють в Асоціації тваринників України.

Те, що з вересня 2020 року й до цього часу молочка перебуває не піку своєї вартості, в асоціації пояснюють низкою факторів. Основним є неврожай на культури, які входять до раціону корів: кукурудзу (як зерно, так і зелену масу), люцерну, зернові, соняшник та сою.

«Основним критерієм для формування ціни на молоко є його собівартість, а вона від початку осені значно зросла», – зазначає технолог із годівлі ВРХ Асоціації тваринників України і компанії AVA Group Ольга Лоза.

Вона виділила 2 головні причини підвищення собівартості виробництва. По-перше, це низька якість об’ємистих кормів через цьогорічний неврожай на силосні культури майже по всій Україні. По-друге, здорожчання зернових і протеїнових інгредієнтів (соя, соняшник) через той самий неврожай.

«Відтак, виробники не згодні реалізовувати сировину за старими цінами. І ця тенденція триватиме щонайменше весь перший квартал 2021 року, доки корів годують силосом, заготовленим з осені, який має відносно низьку поживну цінність. З іншого боку, можливе коливання вартості білково-протеїнової групи (зернові, соя та соняшник), проте навесні відчуватиметься дефіцит цієї сировини, що може спровокувати новий пік їх вартості. Тож чекати падіння цін на молочку поки що чекати не варто», – підсумувала експертка.