Ціна української пшениці на базисі FOB сягнула 6-річного максимуму

0

Із середини грудня на експортному ринку України (базис FOB) триває зростання цін на пшеницю.

Про це пише АПК-Інформ.

“Ситуація в сегменті української пшениці розвивалася в кореляції з російською і багато в чому залежала від введення урядом РФ мита та квоти на експорт даної зернової. Підтримку цінам надають високий попит імпортерів на тлі наближення обсягів експорту пшениці з України до узгодженого меморандумом граничного значення, а також істотне подорожчання російської зернової та складності з її відправкою за поточними контрактами через затримки огляду вантажів митною службою на термін до 10 днів, що раптово розпочалися при оформленні зерна на залізничну відправку в бік прибалтійських і південних портів. Зростанню цін сприяють складності з формуванням партій потрібних обсягів через стримування продажів аграріями та подорожчання зернової на світових майданчиках», – прокоментувала ситуацію керівниця відділу локальних ринків інформаційного агенства «АПК-Інформ» Анна Танська.

Ціни пропозиції на пшеницю з відвантаженням через глибоководні порти України під впливом вищевказаних факторів помітно зросли і станом на 4 січня нерідко досягають 268 USD/т FOB. Цим самим перевищуючи 6-річний максимум (265 USD/т FOB), який фіксувався на початку січня 2015 року.

«Більш активне підвищення цін стримують необхідність збереження конкурентоспроможності зернової на світовому ринку та сприятливі погодні умови для озимих посівів у ключових регіонах виробництва в цілому та в Україні зокрема, які на більшості посівних площ країни перебувають у доброму та задовільному стані. При цьому в зоні ризику залишаються надпізні посіви (після 15 жовтня), де рослини розпочали зимівлю в нерозкущеному стані і, як правило, відрізняються дрібною заробкою насіння в ґрунт, що теж не сприяє стійкості рослин до низьких температур», – пояснила експертка.