Аби завоювати світові ринки, Україні треба виробляти продукцію з доданою вартістю

0

Для завоювання Україною світових ринків необхідно працювати одразу в кількох напрямках, одним з яких є вироблення продукції із доданою вартістю.

Таку думку висловив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун, пише АПК-Інформ.

«Для виготовлення зазначеної продукції необхідно розвивати переробну промисловість. Для цього аграріям потрібні кооперативи. Новий закон про сільськогосподарську кооперацію вже прийнято. Найбільшою його перевагою є те, що він дозволяє об’єднуватись агровиробникам – юридичним особам, чого не передбачало попереднє законодавство. Таким чином, навіть невеликі агровиробники можуть об’єднуватись, організовувати переробку своєї сировини й реалізовувати готову продукцію», – пояснив експерт.

Він додав, що це лише одна частина справи, яка вимагає змін до законодавства. Однак є й інша, яка вимагає змін ментальності самих аграріїв. За його словами, кооператив і переробне підприємство – не про гроші. Переробне підприємство не настільки багато їх заробляє, але без нього не можна дорого продавати свою сировину.

«Якщо ми хочемо, щоб український агробізнес заробляв не лише тоді, коли ціна висока, а завжди, ми повинні володіти інфраструктурою і переробкою. Ми повинні мати вихід в море, тобто порт. Так, аграрії на цьому не зароблять, якщо розвиватимуть окремо портовий елеватор чи переробне підприємство. Але завдання кооперативів, особливо переробних і логістичних, – це зробити все для того, щоб аграрій отримував за свою продукцію найвищу можливу ціну», – підкреслив голова ВАР.

Андрій Дикун наголосив, що для того, щоб рухати ринки, Україні потрібне Міністерство агрополітики. Без цього не обійтись.

«Наша країна експортоорієнтована, і саме міністерство повинно працювати над відкриттям нових ринків. У деяких країнах, наприклад на Сході, має значення статус того, з ким ведуть перемовини. На рівних вони говоритимуть лише з міністром», – зазначив фахівець.