ЄБА закликає розблокувати імпорт зразків інноваційних ЗЗР

0

Європейська Бізнес Асоціація звертається до народних депутатів з проханням прийняти законопроєкт №2289 від 18 жовтня 2019 року щодо розблокування імпорту зразків інноваційних ЗЗР, прийняти який можна буде вже 1 грудня.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

“Законопроєкт передбачає внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» у частині вилучення норми, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, яку на практиці виконати неможливо” – йдеться в повідомленні.

При цьому, даної норми не існує в законодавстві ЄС та інших високорозвинутих країнах і не існувало в законодавстві України до грудня 2015 року. А от з 2016 року виробники інноваційних оригінальних засобів захисту рослин зіткнулися з фактичною неможливістю проведення наукових досліджень та державних випробувань і, в подальшому, державної реєстрації ЗЗР в Україні через вищезгадану вимогу. Як результат, втрати аграріїв через недоотримання врожайності при цьому становлять близько 3 млрд грн щорічно.

Зазначається, що у 2018 році провідні виробники оригінальних ЗЗР були змушені скоротити обсяг інвестицій у науково-дослідну діяльність в Україні на 60%, а в 2019 році – на понад 80%. Заблокованими залишаються близько 95% інноваційних препаратів.

Як переконані в асоціації, ситуація потребує негайного врегулювання. Адже інноваційні ЗЗР нового покоління могли б суттєво посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме знизити обсяги внесення ЗЗР на 30-40% та підвищити безпековий профіль.

У випадку ухвалення законопроєкту №2289 окрім економічного ефекту, буде відчутний і позитивний екологічний ефект, підсумували в ЄБА.