Український ринок медичного канабісу може бути затісним для фермерів

0

Ринок медичного канабісу в Україні дуже маленький, тому фермери зможуть його швидко заповнити.

Про це розповів заступник директора із наукової роботи Інституту луб’яних культур НААН України Юрій Мохер, пише agroportal.ua.

«З конопель можна виробляти понад 50 різних видів продукції. І один із них, який є найбільш цікавим і прибутковим, — це лікарська сировина. Але цей ринок дуже маленький у порівнянні з виробництвом продуктів харчування, целюлози або текстилю, і фермери, які зараз займаються вирощуванням конопель, можуть швидко його заповнити, — сказав пан Юрій. — Крім того, фермери вирощуватимуть тільки сировину, яку потрібно переробляти за відповідними технологіями».

Він додав, що якщо після легалізації канабісу фермери переключаться на вирощування даного виду сировини, то, відповідно, на ринку відбудеться перевиробництво. Тому потрібно прорахувати, скільки саме потрібно виробити канабісу для медичного лікування, щоб забезпечити потреби українців. В Україні промислові коноплі ніколи не були під забороною, для їхнього культивування необхідно отримати відповідну ліцензію, пояснив експерт.