Цьогорічна цибуля має погану якість

0

У 2020 році українські фермери засіяли більші площі під цибулею, ніж минулого року. Однак урожай зібрали приблизно такий, як і торік. При цьому, набагато гіршої якості.

Про це розповів спеціаліст зі зберігання Павло Булгаков, пише AgroPortal.ua.

«Спочатку була засуха, яка вплинула на врожайність. Потім якість підірвали невчасні дощі. Тому є продукція з хворобами. Відтак сподіватися на супердовге зберігання такої продукції не потрібно», — сказав він.

До того ж, через погодні умови у 2020 році під час збирання активізувалися бактеріози різного типу: фузаріоз, аспіргульоз, шийкова гниль.

«Як результат — овоч не пролежить тривалий час на складах», — додав пан Павло.

Відповідно до його прогнозу, тенденції цінової політики розвиватимуться відповідно до сценарію минулого року. Тобто, низькою вона буде до того часу, коли випаде сніг чи вдарять морози. Минулого року ціна піднялася в лютому. Наразі неякісна продукція коштує 2-2,50 грн/кг, якісна — 3-3,50 грн/кг.

«Нині сформувався залишок цибулі. І ті, у кого якість гірша, ціну опускають», — зазначив фахівець.

За його словами, на собівартість може впливати сам фермер.

«Вона буде дешевша тоді, коли менші втрати. Так само зі зберіганням. Якщо є ціль тримати на складах продукцію якомога довше, то треба витримувати технологію і більше вкладати в неї», — підсумував Булгаков.