Стало відомо, коли чекати змін в угоді з ЄС

0

Перші рішення щодо змін в угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом можуть бути досягнуті у 2021 році.

Таку думку висловила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, пише agroportal.ua.

За її словами, оновлення угоди про асоціацію потребує кілька раундів переговорів. Рішення приймаються відповідними органами в рамках угоди. Вони не потребують ратифікації ні українським парламентом, ні європейським. Це і питання транзиту, і логістики, додаткових дозволів, сертифікації.

«Перший етап після політичної домовленості — визначення структурних питань, пов’язаних з виконанням угоди. Далі найцікавіша частина — переговори. І можна буде приступати до конкретних пропозицій і протягом року відповідні рішення спостерігати з обох сторін. Перші консультації відбудуться вже наступного тижня. Ми визначимо елементи подальшого діалогу: на якому рівні він буде відбуватися, із яких частин буде складатися, якого результату ми досягаємо до грудня цього року. І, відповідно, хто буде лідером цього процесу з європейського боку», — пояснила пані Ольга.

Крім цього, вона назвала напрямки, за якими Україна ініціювала оновлення угоди.

«Перше — це оновлення додатків до Угоди в контексті доступу на ринки Європейського Союзу. Другий елемент — оновлення умов торгівлі. Це перегляд митних ставок, збільшення або скасування квот. Зона вільної торгівлі фактично створила нові ринки продукції в Україні. Це мед, томати, горіхи», — сказала Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністерка додала, що зняття або збільшення квот залежатиме від групи.

«Це більш ніж кілька тисяч найменувань продукції: від сировинної до готової. Тому по деяких продуктах, які традиційно вже зайняли нішу на європейському ринку, можна говорити взагалі про скасування квот. Але, знову ж таки, це двосторонній переговорний процес. У кінці ми будемо розуміти, який результат: чи скасування квот чи, можливо, їх збільшення», — пояснила вона.

Що стосується приблизної дати оновлення, то її зараз назвати не можна. Адже багато залежить від того, як сторони налагодять процес.

«Я впевнена, що протягом 2021 року буде вже кілька важливих рішень», — підсумувала Ольга Стефанішина.