Підписано наказ про передачу сільськогосподарських земель місцевій владі

0

15 жовтня Володимир Зеленський підписав наказ про передачу земель сільгосппризначення з державної в комунальну власність.

Про це він сказав на земельному форумі «Земля — народу», пише agroportal.ua.

«Сьогодні я підписую наказ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність», — зазначив Зеленський.

Президент додав, що 26 жовтня 2020 року всі новостворені громади мають отримати землю в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку та благополуччя своїх громад.

«Ми повертаємо землі людям. З центру — на місця. Це логічно, і головне — це справедливо», — заявив глава держави.

Він наголосив, що законодавство України забороняє продаж земель комунальної власності, що є гарантією того, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі. Загалом, за його словами, місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн гектарів землі.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко пояснив, що органи місцевого самоврядування в результаті передачі земель сільгосппризначення з державної в комунальну власність отримають понад 2 млн га земель, з яких 1 млн га вільних земель.