KWS розробляє покращену стійкість цукрових буряків до церкоспорозу

0

Селекційна компанія KWS отримала патент на покращену стійкість цукрових буряків до церкоспори.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що хвороба листя Cercospora beticola є однією з найбільш шкідливих у світі грибкових хвороб цукрових буряків, адже гриб може призвести до втрат урожайності до 50%, а дві третини посівних площ у світі мають помірний та високий рівень ураження цією хворобою. Тож використовуючи класичні методи селекції, KWS винайшла ознаку, яка забезпечує новий рівень захисту від церкоспорозу в поєднанні з високими показниками врожайності. Патент на цю ознаку видано на вироблене насіння цукрових буряків з даною ознакою в США.

«Нова ознака є справжньою віхою в класичній селекції цукрових буряків, – сказав керівник відділу селекції цукрових буряків в KWS Андреас Лоок. – Це показує, який важливий внесок може зробити сучасна селекція рослин у стале сільське господарство та одночасно допомогти забезпечити прибутковість вирощування цукрових буряків у майбутньому».

Гібриди, які вже пропонують певний захист від церкоспори, сьогодні мають нижчу врожайність, ніж ті гібриди, які не мають толерантності до церкоспори, особливо в регіонах з низьким ступенем ураження. Тому метою селекції рослин є якнайкраще поєднання толерантності та врожайності за будь-яких умов вирощування. І селекціонери KWS домоглися саме цього: гібриди KWS з новою ознакою поєднують безпрецедентний захист від церкоспори з високою врожайністю на ділянках із зараженням та без нього.

Також для боротьби з церкоспорозом використовуються фунгіциди, однак з часом збудник Cercospora може виробити стійкість до фунгіцидів, що зменшує їхню ефективність у польових умовах. Крім того, додатковим обмеженням може стати посилення законодавчих норм щодо використання пестицидів на деяких ринках, що представляє головну проблему для виробників цукрових буряків у всьому світі. Завдяки високій толерантності до грибкової хвороби, нова ознака також пропонує потенційну економію щодо кількості використаних фунгіцидів.

«Захист інтелектуальної власності дає можливість з’являтися таким інноваціям, як ця толерантність до Cercospora. Це не виключає, що доступ до інновацій може надаватися іншим компаніям на справедливих умовах, наприклад, надання ліцензій третім сторонам. Таким чином KWS забезпечить широке розповсюдження нової ознаки толерантності до церкоспори у цукрових буряків» – сказав член Виконавчої ради KWS, що відповідає за бізнес-напрямок Цкрових буряків, Пітер Хофманн.

У компанії зазначили, що гібриди цукрових буряків з новою ознакою будуть доступні для вирощування в США та на деяких ринках ЄС з весни 2021 року.