Ціни на українські яблука знижуються

0
Red apples

На сьогоднішній день середні гуртові ціни на яблука в Україні коливаються в межах 11-13 грн/кг. Для порівняння, ще на початку вересня виробники яблук реалізовували свою продукцію на 15-20% дорожче.

Про це пише Fruit-Ukraine.org.

Зазначається, що цьогорічні ціни на яблука в Україні є найвищими щонайменше за останні 3 роки. В аналогічний період 2019 року місцеві яблука реалізовувалися в середньому на 1-1,5 грн дешевше ніж сьогодні, а наприкінці вересня 2018 року українські садівники відвантажували десертні яблука в середньому по 7-8 грн/кг.

На цінову ситуацію суттєво вплинули рекордно високі ціни на яблука на початку сезону – у середині липня українські садівники реалізовували перші партії яблук за 20-22 грн/кг, інформують аналітики Української плодоовочевої асоціації. Ще одним фактором, який позначився на ціновій ситуації на ринку яблук, – затримка яблучного сезону в середньому на 7-10 днів, у зв’язку з несприятливими погодними умовами в країні. У квітні та травні в Україні було зафіксовано відразу декілька хвиль заморозків, які позначилися на зниженні валового збору ранніх сортів. Звичайно, втрати в сегменті яблук були не такими значними, як в сегменті абрикосів та черешні, тим не менш українські виробники з центральних та західних областей повідомляли, що втрати врожаю сягають 20-30%.

Що стосується урожаю яблук пізніх сортів, то несприятливі погодні умови вплинули не так істотно. Тож очікується, що валовий збір яблук в цьому сезоні не впаде нижче минулорічного рівня. До того ж, аналітики УПОА вважають, що через сильні дощі влітку, у цьому сезоні буде зібрана значна частина яблук невисокої якості, тобто таких, які не можуть довго зберігатися. Відповідно, фермери, намагатимуться реалізувати таку продукцію якомога швидше. Таким чином, прогнозується, що найближчим часом ціни на яблука на внутрішньому ринку будуть і надалі знижуватися.