Вартість імпорту рибної продукції в Україну склала 295 млн дол. США

0

Риба та ракоподібні продовжують у значних кількостях ввозитись до України з-за кордону. За січень-червень 2020 року вартість імпорту продукції даної групи склав 295 млн дол. США, що на 4 % більше в порівнянні з відповідним періодом 2019 року.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, передає прес-служба інституту.

Основними товарними позиціями імпорту традиційно стали морожена риба (158 млн дол. США), риба свіжа або охолоджена (70 млн дол. США), рибне філе (34 млн дол. США) та різні ракоподібні (22 млн дол. США), повідомив експерт.

За його словами, кількісні обсяги імпортних закупівель мороженої риби за І півріччя 2020 року скоротились проти відповідного періоду минулого року на 13 % – зі 142 тис. тонн до 123 тис. тонн, тоді як решта зазначених товарних позицій продемонстрували зростаючу динаміку.

Основним постачальником риби й морепродуктів в Україну є Норвегія. За результатами шести місяців цього року її частка у вартості вітчизняного імпорту цього виду продукції склала 33,5 %.

За Норвегією йдуть Ісландія (11,2 %), Сполучені Штати Америки (9,2 %), Канада (5,1 %), Велика Британія (4,3 %) та Іспанія (4,1 %).

Сукупно названі шість країн зайняли понад 67 % у вартісних обсягах імпорту продукції даної групи до України, підсумував Микола Пугачов.