Реорганізація Держпродспоживслужби посеред сезону може зупинити експорт аграрної продукції – УЗА

0

Реорганізація Держпродспоживслужби посеред зернового маркетингового сезону може привести до панічних настроїв на ринку та створити перешкоди аграрному експорту, зокрема зернових культур.

Про це повідомляє прес-служба Української Зернової Асоціації.

“Як відомо, щороку аграрний експорт забезпечує Україні понад 40% валютних надходжень. Лише експорт зерна приніс країні минулого року близько 10 млрд доларів США. Україна вийшла на друге місце після США за цим показником, обійшовши Аргентину та Росію. З року в рік Україна встановлює все більші рекорди врожаїв, і як результат, експорту. Ми впевнено рухаємось до показника виробництва в 100 млн. т. зернових та олійних культур та 70 млн. т. експорту до 2022 року” – йдеться в повідомленні.

В УЗА зазначають, що Держпродспоживслужба відіграє ключову роль в аграрній галузі країни, реалізуючи державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин. Також служба здійснює функції державного нагляду (контролю) за якістю зерна та продуктів його переробки, додержання заходів біологічної і генетичної безпеки, радіаційного контролю сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

“За шість років роботи Держпродспоживслужба продемонструвала інституційну спроможність та важливість такого держоргану, зарекомендувала себе як державний орган, який сприяє розвитку зернової галузі та експорту українського зерна” – наголошують в асоціації.

УЗА неодноразово проводила спільні заходи з Держпродспоживслужбою з метою лібералізації експорту на зовнішні ринки, розширення географії зернового експорту, просвітницькі заходи щодо впровадження актуальних світових стандартів в Україні та кращих практик ведення фітосанітарної діяльності.

До того ж, йдеться про репутацію України як надійного партнера в міжнародній торгівлі зерном, переконані в асоціації. Адже УЗА разом з Держпродспоживслужбою та Мінекономіки доклали чимало зусиль, аби досягти відповідного визнання якості та безпечності українського зерна на міжнародному рівні. Тож реорганізація Держпродспоживслужби під час «гарячого» сезону може дати негативний сигнал на зовнішні ринки.

“Як відомо, нещодавно розпочалась осіння посівна кампанія, а з 1 липня розпочався новий маркетинговий рік для експортерів зерна. Реорганізація чи ліквідація Держпродспоживслужби посеред маркетингового сезону матиме вкрай негативні наслідки – зрив посівної кампанії та зупинка експорту зерна. Це призведе до зменшення валютних надходжень в країну, що неминуче негативно вплине на валютний курс та стабільність національної валюти, як і фінансової системи в цілому. Ба більше, це призведе до коливань цін на аграрну продукцію всередині країни, і як наслідок, до збитків сільськогосподарських виробників. Нагадаємо, цьогоріч аграрії й так зазнали значних збитків через погодно-кліматичні умови. Двічі за сезон такі потрясіння виробники не витримають” – пояснюють в асоціації.

Будь-які спроби реорганізації чи ліквідації Держпродсподживслужби викличуть паніку на аграрному ринку та створять суттєві перешкоди для експорту української сільськогосподарської продукції, наголосили в УЗА. Це призведе до непоправних втрат економіки країни та катастрофи для аграрного ринку України.