Пасічники почали відкачувати мед із соняшника

0

В Україні повним ходом йде медозбір з соняшника. У південних і частково в центральних  областях уже почалась відкачка соняшникового меду. 

Про це повідомив співвласник ТМ «Знатний Мед», пасічник Валерій Курейко, пише Kurkul.com.

За його словами, у цьому році частка соняшникового меду в загальному обсязі врожаю буде більшою, ніж звичайно.

«Минулого року мед соняшника склав 48% від загального обсягу — це понад 31 тис. тонн, у цьому році його частка буде більше ніж 50%, через недобір весняних та літніх видів меду. Фактично, за рахунок пізньолітніх сортів меду, а це переважно соняшник, більшість пасічників зможуть наростити обсяг продукції, щоб компенсувати відсутність майського, акації та інших видів меду, які не вдалося зібрати через несприятливі погодні умови», — зазначив пасічник.

Він додав, що для збору нектару з соняшнику погода встановилась переважно сприятлива — температура повітря вище 25 °C та відносна вологість повітря понад 40%. При таких умовах соняшник добре виділяє нектар і приваблює бджіл.

Також пасічники вже почали відкачувати гречаний мед. Його частка в загальному обсязі — на рівні 3-4% (до 2 тис. тонн), адже площі посівів під гречку в Україні останніми роками зовсім невеликі  — 70-75 тис. га.

«Гречка відрізняється високою медопродуктивністю — до 100 кг з 1 га, але ймовірно для аграріїв вона не така вигідна як соняшник чи кукурудза. Хоча на внутрішньому ринку споживання гречки є традиційно високим, так само як і ціна. У ЄС культура вживання гречаної крупи розвинута слабко, мабуть, тому агровиробники не бачать перспектив для її експорту», —сказав Валерій Курейко.