Ринок залізничних перевезень зернових – найбільш динамічно розвинений в Україні. Він не монополізований, на ньому багато гравців і в нього є значні перспективи до зростання протягом наступних 5 років.
Про це повідомив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев в інтерв’ю AgroPolit.
Однак пан Андрій зазначив, що держава не звертає достатньо уваги на залізничні перевезення. Вона лише споживає їх плоди у вигляді постійно зростаючої експортної виручки тощо. Водночас Україна дійшла до межі зростання транспортних перевезень зернових та агропродукції загалом. І якщо зараз зараз не скасують наявні обмеження, будуть проблеми.
Фахівець повідомив про кількість вагонів: нестачі немає, “їх накупили й так задосить”.
“Якщо ще буде достатня кількість локомотивів і з’явиться нормальна система зберігання зернових по країні та в порту, то частину рухомого складу слід буде здати на металобрухт. Сьогодні ситуація така, що ми маємо «склади на колесах». Кожен день до портів стоїть 12 тисяч навантажених вагонів за комплектації при загальному парку, який бере участь у перевезеннях, у 27 тисяч. Навантажувати Укрзалізниця може навіть більше, але це немає куди вивантажувати у портах. Ми через це змушені створювати так звані конвенції, обмежувати навантаження на порти, бо інакше у південній частині залізниці все стоятиме в потягах. Якщо аграрії й надалі купуватимуть зерновози, ситуацію з транспортування зернових це не вирішить. Це неправильний «рефлекс». Зерновик каже: «Немає вагонів». А я відповідаю: «Не вагонів чи тяги, а адекватного вивантаження в портах». Вагон є. Зараз. Усі розмови учасників ринку нагадують мені рефлекс Павлова: вони не ту «лампочку» бачать. Якщо ми так будемо працювати, вже незабаром перший вагон-зерновоз дожене останній”,- прокоментував Андрій Рязанцев.
За матеріалом UkraineFood.org