Через пандемію коронавірусу Уряд може прискорити прийняття програми з компенсації відсоткової ставки для експортних програм, аби покращити позиції української продукції на зовнішніх ринках.
Про це під час online GR-зустрічі «Як криза вплине на міжнародну торгівлю» повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка, пише agroportal.ua.
«Щодо підтримки експорту, у нас існує проблема з доступом до фінансів, яка має подвійний характер — вартість грошей (відсоткова ставка) та можливість взагалі взяти кредит. Наразі всі дії уряду зосереджені на тому, щоб банки видавали гроші. І в цьому питанні ми працюємо за двома напрямами — зменшення вартості грошей і розширення програми 5-7-9 щодо компенсації відсоткової ставки», — сказав Тарас Качка.
З його слів стає зрозуміло, що також можливе запровадження нової програми з компенсації відсоткової ставки для експортних програм. Це буде зроблено лише у випадку, якщо переглядатимуть державний бюджет.
«Ця програма не буде прийнята миттєво, але такий варіант розглядається. Відповідна програма вже була подана до бюджетної декларації, та закладено 2 млрд грн. З наступного року в будь-якому разі вона з’явиться, але ми працюватимемо над тим, щоб запустити її вже цього року», — пояснив Качка.
Програма полягає в тому, що відповідно до правил, які створює Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), є можливість компенсувати відсоткову ставку для експорту до рівня облікової ставки, яка існує в країні, зазначив заступник міністра.
«Друга складова — доступність грошей. Працюємо над тим, щоб бізнесу було легше отримати кредити. Один із інструментів, які знаходяться в розробці, — використання страховки Експортно-кредитного агентства в якості застави. Цей проєкт буде запущено через два тижні», — повідомив урядовець.