Тренінг організовано ФАО для сільськогосподарських виробників
6 грудня 2017 року, Київ, Україна – Імпорт українських свіжих фруктів і ягід на європейський ринок продовжує зростати. Сьогодні тут проходить навчальний семінар ФАО, метою якого є допомога фермерам у підготовці до збільшення обсягів експорту фруктів і ягід.
У Європейському союзі вже вирощуються свіжі фрукти і ягоди у великих кількостях, але споживчий попит набагато випереджає внутрішнє виробництво.
Заповнення цієї ніші імпортом з України є однією з ключових тем семінару сьогодні. Навчання, організоване ФАО у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України і національною асоціацією «Укрсадпром», також охопить питання ефективних і стійких методів ведення сільського господарства для плодоовочевої продукції.
ЄС є швидким та динамічним ринком, враховуючи щорічну вартість імпорту свіжих дрібних фруктів в розмірі 641 млн євро і середньорічне зростання на 14,9 відсотка за останні п’ять років.
В даний час експорт України в ЄС в середньому становить 3,4 мільйона євро в рік, а це всього 0,5 відсотка від імпорту ЄС. Такі показники вказують на величезні можливості для України збільшити свою частку.
В даний час експорт України в ЄС в середньому становить 3,4 млн євро в рік, а це всього 0,5 відсотка від імпорту ЄС. Такі показники вказують на величезні можливості для України збільшити свою частку
Серед учасників семінару – представники міністерств, Державної служби безпеки і захисту прав споживачів України, асоціацій виробників та агробізнесу, а також експерти з питань національної і міжнародної торгівлі. Це перший захід з питань експорту фруктів, організований ФАО в рамках проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики і продовольства України. Наступного тижня також відбудеться семінар у Львові щодо практичних аспектiв експорту фруктiв до ЄС, включаючи питання використання автономних торгових преференцій для України, а також нещодавньому підписанню Угоди про зону вільної і всеосяжної торгівлі між Україною та ЄС.
Дана угода, конкурентоспроможні ціни, а також більш дешева і зручна логістика в порівнянні з конкуруючими країнами Південної Америки і Африки, створюють для України реальну можливість збільшити експорт в ЄС.
Однак вихід на європейські ринки також вимагає дотримання правил торгівлі ЄС і застосування чітких ринкових стандартів в питаннях упаковки і маркетингу.
Для підтримки країн у питаннях розширення доступу сільськогосподарської продукції на міжнародних ринках, ФАО реалізує Регіональну ініціативу з розвитку агропродовольчої торгівлі та доступу до міжнародних ринків.
«В рамках Ініціативи, – сказала економіст ФАО Ірина Кобута, – ФАО працює з Міністерством аграрної політики та іншими зацікавленими сторонами в Україні, щоб розвивати їх можливості щодо розширення експорту продуктів садівництва на ринки ЄС».
Очікується, що учасники обох семінарів покращать своє розуміння і застосування різних процедур і механізмів для виходу продуктів на ринок ЄС. Тренери презентують практичні рекомендації щодо організації роботи з національними органами і встановлення взаємовигідних відносин з місцевими покупцями, а також поділяться аналізом останніх тенденцій на ринку свіжих і заморожених продуктів.