Кетоз – це не інфекційна хвороба, а патологія, викликана порушенням обміну речовин у тварини. Для неї характерне активне вироблення організмом тварин кетонових тіл.
Як зазначає Олександр Овчаренко, директор компанії «Прогресивні ферми»: «Наша компанія, займаючись вирішенням проблем, пов’язаних із поліпшенням стану молочного тваринництва в Україні, часто стикається із випадками кетозу в стаді. Не будемо приховувати, що він становить серйозну загрозу. Проте правильне інформування власників худоби дає позитивні результати». Діагностику захворювання проводять шляхом ретельного обстеження тварин. Обов’язковим є дослідження сечі, молока, крові, біопсія печінки, аналіз співвідношення рівня жиру та білка в молоці.
Оскільки хвороба викликана дефіцитом енергії (глюкози), то і лікування буде спрямоване на відновлення вироблення глюкози в організмі корови.
Також варто приділити увагу профілактиці захворювання. Основний спосіб запобігти виникненню кетозу – збалансована годівля. Важливу роль у профілактиці відіграють кормові добавки: пропіленгліколь, сорбітол, холін хлорид, метіонін, бетаїн у захищених формах як окремо, так і у складі спеціальних гепатопротекторних комплексів.
Не можна забувати і про умови, в яких перебувають тварин. Переваги утримання: багато повітря, можливість вільно рухатись, свіжа і чиста вода.
Звісно, контроль за здоров’ям корів має бути систематичним, а у разі виявлення кетозу, лікування слід розпочинати якомога раніше. На вітчизняному ринку представлені різні препарати, які покликані справлятися із лікуванням кетозу. Серед них можна виділити пропіленгліколь, БТФ-Плюс, Енерголіт, Дексадев.
Ветеринар призначає лікування залежно від результатів аналізів, але будьте готові до того, що умови утримання ВРХ та раціон доведеться суттєво змінити.
Як показує практика, процес лікування хворих тварин коштує набагато дорожче, тож краще не ризикувати життям худоби та своїми прибутками і використовувати профілактичні засоби.