Проект, що фінансується урядом Канади, спрямований на збільшення кількості місцевих виробників та покращення економіки в постраждалих від конфлікту Донецькій та Луганській областях
17 листопада 2017, Київ – Чотири сільськогосподарські кооперативи в постраждалих від конфлікту Донецькій та Луганській областях України отримують сьогодні різноманітну сільськогосподарську техніку для обробки землі, що підвищить обсяги виробництва зернових, олійних та кормових культур. Ця дистрибуція є черговим етапом проекту ФАО, спрямованого на підтримку сільськогосподарської кооперації на сході України.
Постійна відсутність сучасного обладнання для посіву та заготівлі залишається однією з головних перешкод на шляху підвищення обсягів виробництва та якості зерна в Україні. Найбільша перешкода для модернізації парку сільськогосподарських машин – це складність для багатьох малих та середніх господарств отримати великі довгострокові позики для капітальних інвестицій у постраждалих від конфлікту східних областях.
З огляду на це, один з компонентів проекту ФАО, який фінансується урядом Канади, спрямований на підвищення рівня доходів, можливостей зайнятості сільських малозабезпечених людей та їх технічного потенціалу шляхом розвитку кооперативів та поліпшення економічного середовища. З цією метою було відібрано 20 фермерських груп, які сформували кооперативи з 8 районів, що належать до 2 регіонів – Донецької та Луганської областей.
За підтримки проекту ФАО, перші 4 кооперативи отримують таку сільськогосподарську техніку: сіялки, борони, машини для косіння та культиватори.
Експерти ФАО провели ретельну оцінку наявних кооперативів та груп, які висловили зацікавленість у участі у цій ініціативі. Заявки було отримано від 49 груп з обох областей, які представляють інтереси більше 886 осіб.
Вибір був заснований на доцільності та конкуренції. Окрім техніки, близько 400 членів кооперативу та представників ініціативних груп пройшли навчання щодо управління кооперативом, бізнес-планування та реалізації економічних ініціатив. Всього в 2017 році було проведено близько 30 тренінгів. Наступний раунд проекту передбачає закупівлю обладнання, яке дозволить збільшити обсяги виробництва сільськогосподарських культур, овочів, фруктів та переробки молочних продуктів ще 16 кооперативам.
«Сприяння розвитку кооперативного руху на сході України має суттєве значення, оскільки такі сільськогосподарські обслуговуючі спільноти здійснюють господарську діяльність, яка створює можливості для працевлаштування у сільській місцевості», – сказав Фаррух Тоіров, координатор програми надзвичайної допомоги ФАО в Україні.
“Треба розуміти, що ці кооперативи не були сформовані за один день. Сільські жителі стикалися з різноманітними проблемами: нелегко було знайти та придбати обладнання за прийнятною ціною, пошук каналів збуту був непростим, але групи здолали всі ці перешкоди, у тому числі, і завдяки нашій підтримці. Велика кількість членів кооперативів демонструє силу цілісності. Я вірю, що цей проект стане достойним прикладом об’єднання громад, спрямованого на оптимізацію економічної діяльності та підвищення рівня фахової кваліфікації робітників“.
Більшість кооперативів, що беруть участь у проекті, займаються збором та переробкою молока, механізованими посівними роботами або підготовкою кормів для тварин. Проект ФАО орієнтується, головним чином, на кооперативи, що займаються рослинництвом або тваринництвом, які є популярними серед дрібних виробників на сході України. Все більше уваги приділяється іншим групам фермерів, що займаються фруктами, ягодами, овочами, бджільництвом та іншими видами сільськогосподарської продукції з високою доданою вартістю.
Надзвичайна програма ФАО на сході України фінансується урядами Канади та Франції, а також власними ресурсами ФАО, загальною метою якої є підвищення рівня продовольчої безпеки для більш ніж 45 000 осіб, що проживають на лінії розмежування, та вдосконалення ланцюгів вартості сільськогосподарської продукції для полегшення економічного зростання в цих двох областях.
Про ФАО
З 2015 року ФАО докладає максимум зусиль, спрямованих на оцінку та підвищення рівня стійкості домогосподарств до продовольчої небезпеки на сході України. Вона організувала два координаційні підрозділи проекту: в Києві та Краматорську. Команда ФАО застосовує свої технічні знання в гуманітарних діях для підтримки та збереження сільськогосподарських засобів існування, які знаходяться під загрозою внаслідок триваючого збройного конфлікту.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є міжурядовою і спеціалізованою організацією ООН, до складу якої входять 194 країни-члена, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані в більш ніж 130 країнах