Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)
Ключові виклики та можливості для органічного ринку обговорили на міжнародній конференції «Органічні зернові та олійні культури: виробництво, переробка та експорт». На цю конференцію був запрошений і журнал AGROEXPERT.
У середині листопада відбулася Міжнародна конференція «Органічні зернові та олійні культури: виробництво, переробка та експорт». Вона стала майданчиком для обговорення ключових викликів і можливостей органічного сектору України. Учасники заходу зосередили увагу на перспективах експорту, сертифікації продукції та підтримці інновацій у секторі.
Захід провів орган сертифікації Органік Стандарт у партнерстві з громадською спілкою «Органічна Ініціатива» за підтримки Програми USAID АГРО під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Учасників та гостей конференції привітала заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Оксани Осьмачко. Вона розповіла про державну підтримку операторів органічного ринку, розвиток експорту та ініціативи включення органічних продуктів харчування дітей в школах та садочках. Заступниця Міністра також наголосила, що запровадження єдиних правил виробництва органічної продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках сприятиме удосконаленню системи державного контролю та дозволить споживачам гарантувати органічну якість продукції.
Директорка Програми USAID АГРО Ксенія Сидоркіна поділилася досягненнями спільного проєкту з «Органік Стандартом», що реалізується за підтримки американського народу. «Коли ми започатковували цей проєкт разом із “Органік Стандартом”, наше завдання було зрозумілим, але амбітним: допомогти українському органічному сектору не втратити свої позиції попри виклики війни. І ми вже бачимо результати: за три квартали цього року клієнти органу сертифікації експортували більше, ніж за увесь минулий рік. Це підтверджує, що ми рухаємося в правильному напрямі», – зазначила Ксенія Сидоркіна.
Директор «Органік Стандарту» Сергій Галашевський акцентував увагу на важливості переробки органічної продукції для зміцнення позицій України на міжнародних ринках. Зокрема він зазначив, що близько 90% українського органічного експорту припадає на зернові, олійні культури та продукти їхньої переробки. Це ключовий напрям, який ми активно підтримуємо через сертифікацію, допомогу в аналізі ринків і розвиток нових можливостей для експорту.
Конференція стала важливим майданчиком для обміну досвідом, зміцнення партнерств і формування спільних рішень для розвитку органічного сектору. Учасники висловили сподівання, що досягнуті домовленості та напрацьовані ідеї сприятимуть подальшому зростанню галузі та її інтеграції у світові ринки.