Через карантин виробники та експортери сільськогосподарської продукції та продуктів харчування мають дуже серйозні проблеми з постачанням, пов’язані з пересуванням людей та перевезенням вантажів.
Про це повідомив віце-президент Української асоціації експортерів та переробників меду Едуард Кричфалушій, пише AgroPortal.ua.
«Ці обмеження не надто жорсткі, але в Італії та Словенії вантажні автомобілі стоять вже п’яту добу, Угорщина також перестала пропускати транзитні вантажівки. Ми не є якоюсь окремою галуззю, на яку особливо впливає коронавірус, він впливає однаково на всіх виробників. Найгірше, що ми маємо в цій ситуації, — порушення логістичних ланцюжків, через що не можемо вчасно відпрацювати поставки нашим клієнтам», —пояснив пан Едуард.
За його словами, збільшений попит у населення на всі продукти харчування спостерігається не лише в Україні, а й у інших країнах. Люди купують більше, ніж зазвичай, при цьому попит зріс на всі продукти.
«Сьогодні ми маємо наслідки пандемії та запровадженого карантинного режиму — 15-кілометрова черга вантажівок на польському кордоні, 20-кілометрова черга на польсько-німецькому кордоні, Франція взагалі обмежила доступ, Словенія не хоче приймати транспорт», — розповів Кричфалушій.
Він зазначив, що найбільшу проблему виробники й постачальники продукції матимуть через 2-3 місяці.
«Мене турбує навіть не те, що ми сьогодні не маємо змоги через порушення логістичних ланцюжків задовольнити додатковий попит, який з’явився у споживача. Зараз люди створять на своїх домашніх полицях залишки продуктів, які вони не з’їдять, адже не стануть споживати більше. А це призведе до того, що вже в червні-липні споживачі перестануть купувати продукти, маючи запас. У цей період знизиться попит, і варто очікувати падіння цін», —спрогнозував експерт.