МІЖНАРОДНІ НОВИНИ [agroexpert №2(91) 2016]

0

Чотири нагороди Case IH у номінації технічних інновацій

Компанія Case IH справила неабияке враження на 112-ій Міжнародній виставці сільськогосподарських технологій Fieragricola 2016 у Вероні, що відбувалась із 3 по 6 лютого 2016 року. Серед багатьох ініціатив, організованих у рамках виставки, була нова нагорода за технічні інновації, започаткована спільно з журналом Informatore Agrario. На розгляд журі виробниками було представлено понад 130 конкурсантів. Із них 49 було відзначено нагородами – 1, 2 або 3 зірки – відповідно до важливості та впливу інновації. Компанія Case IH здобула чотири  нагороди з двома зірками за:

– технологію Magnum Rowtrac;

– систему очищення Axial-Flow XFlow;

– передній двошвидкісний ВВП на Optum CVX.

– нову гальмівну систему двигуна Optum CVX.

Зіркою виставки став флагман останньої лінійки – трактор Optum CVX. Завдяки своїй інноваційній та сучасній конструкції його потужність перевищує 300 к.с. за збереження тих самих компактних розмірів, що повністю задовольняють потреби великих фермерських господарств Європи.

Не менше враження справив Magnum 380 CVX Rowtrac, який ідеально суміщає в собі високу тягову потужність, ідеальне зчеплення із ґрунтом та маневреність завдяки своїй конструкції.

Також увагу привернула оновлена в 2016 р. серія комбайнів Axial-Flow 140 із системою XFlow Cleaning. Завдяки великій кількості вдосконалень конструкції нової версії, вона може похизуватись вищою потужністю, котра забезпечує ще більшу продуктивність та вищу якість зерна.

 

У США можуть скасувати обов’язкове маркування продуктів із ГМО

2

Фото ГМО

У Сенат США внесено законопроект, що забороняє владі штатів вимагати обов’язкове маркування продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО), передає Anyfoodanyfeed.

Автором документа став глава сенатського комітету з сільського господарства, сенатор-республіканець від Канзасу Пет Робертс . Подібний крок зроблений у відповідь на новий закон штату Вермонт, що вимагає обов’язкове маркування продуктів із ГМО. Цей закон має набути чинності із 1 липня 2016 року.

Якщо законопроект Робертса буде прийнятий, він скасує рішення вермонтських законодавців і введе добровільне маркування продуктів. Нижня палата американського парламенту проголосувала за заборону обов’язкового маркування у 2015 році. За словами сенаторів, вони розраховують досягти компромісу в цьому питанні до набуття чинності вермонтського закону.

Ініціативу Сенату підтримали представники харчової індустрії, зокрема голова Асоціації виробників продуктів (GMA) Памела Бейлі. На їхню думку, заборона обов’язкового маркування сприятиме «доступному і безперебійному забезпеченню їжею».Противники законопроекту, такі як глава національної кампанії за підтримку маркування Just Label It Скотт Фейбер , стверджують, що він позбавляє споживачів права знати, що саме вони їдять.

За даними американської харчової промисловості, від 75 до 80% вироблених у країні продуктів містять ГМО. Основні сільськогосподарські культури із модифікованими геномами – кукурудза і соя, а основна мета модифікацій – зробити рослини стійкими до гербіцидів. Управління з продуктів та ліків США (FDA) вважає продукти, що містять ГМО, безпечними для споживання.

Австрійські молокопереробники просять ЄС забезпечити скасування російського ембарго

Керівництво ЄС має допомогти фермерам, які зазнають серйозних збитків через втрату російського ринку в результаті введених РФ санкцій. Необхідно проявити ініціативу і докласти максимум зусиль для скасування цього ембарго. Такої думки дотримується президент Союзу австрійських переробників молока Гельмут Петшар, передає Rambler News Servise.На думку Петшара, особливо сильно в ситуації, що склалася, постраждали європейські сировари. «Росія була одним із найбільших ринків збуту для нашої продукції», – стверджує він.

Так, за даними міністра сільського господарства Австрії Андре Руппрехтера, у 2015 р. експорт австрійської агропродукції та продовольства в Росію знизився відразу на 43% (до €107,1 млн). Руппрехтер зазначив, що повернення на російський ринок є найважливішим завданням для австрійського сільського господарства.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here