МІЖНАРОДНІ НОВИНИ

0

США/світ

Американські фермери посіяли значно менше пшениці

Фермери США під урожай 2016 р. посіяли значно менше озимої пшениці, ніж попереднього сезону. За даними американського Міністерства сільського господарства (USDA), вирощування озимої пшениці скоротилося на 7% до 14,82 млн га. Це результат опитувань, які провела аграрна відомча служба в грудні 2015 р. серед фермерів. Однак вашингтонські фахівці збільшили свій прогноз щодо світового перевиробництва пшениці поточного сезону на 1,4 млн т до 19,2 млн т (на 0,4 млн т більше за попередній маркетинговий рік). Відповідно, світові запаси зерна до кінця 2015/2016 МР збільшаться до рекордної позначки – 232 млн т. Прогнози щодо експорту пшениці з ЄС поточного сезону американські фахівці прогнозують на рівні 32,5 млн т проти 35,4 млн т торік. Стосовно ринку кукурудзи USDA зменшило свої прогнози щодо світового врожаю 2015/2016 на 5,9 млн т до 967,9 млн т, а прогнози попиту – на 3,9 млн т до 966,2 млн т. Учасники ринку Чиказької та Паризької бірж неоднозначно відреагували на такі оцінки: в Америці вартість кукурудзи зросла на 1,1%, а пшениці знизилась на 0,3–0,6%, на європейській біржі вартість обох видів зернових зменшилась: пшениці на 1,5%, а зернової кукурудзи – на 2,4%.

Німеччина/Іран

Країни підписали угоду про співпрацю в агросекторі

Міністр сільського господарства Німеччини Крістіан Шмідт разом із іранським посадовим колегою Махмудом Ходжатом підписали протокол про наміри щодо широкої співпраці. Метою угоди, зокрема, є кооперація в галузях торгівлі, аграрних досліджень, освіти та сталого виробництва сільськогосподарської продукції. Згідно з даними Міністерства в Берліні, заплановані взаємна участь у виставках, робочих групах та наукове співробітництво. Як наголосив пан Шмідт, із закінченням строку дії санкцій, що застосовувались до Ірану, відкрито нову сторінку у співробітництві в аграрному та продовольчому секторах. Угода має на меті закласти фундамент майбутній довгостроковій кооперації в цих галузях. «Моя мета – прокласти шлях німецькій економіці для безпосередніх ділових і одночасно політичних контактів», – пояснив Крістіан Шмідт. Зокрема, він заявив, що сам збирається відвідати Іран протягом першого півріччя цього року.

 

Болгарія/Китай

Болгарія готується до експорту молочних продуктів до Китаю

Молокопереробні підприємства Болгарії сподіваються на відкриття нового ринку збуту. Як повідомила Міністр сільського господарства та продовольства цієї країни Десіслава Танева на початку січня, інспекційні перевірки китайцями мають бути завершені у першому півріччі 2016 р., а перші поставки до Народної Республіки мають відбутися вже протягом цього року. Пані Танева висловилась про «майже безмежний потенціал збуту» у Китаї, яким хоче скористатись Болгарія. Донині ця балканська країна не була в числі великих експортерів ЄС. Відмічались лише значні обсяги сиру, який відправляли до США та Лівану. Згідно з даними Єврокомісії, Болгарія за перші 10 місяців 2015 р. реалізувала 6280 т сиру в третіх країнах світу – це 1% від загального експорту ЄС.

США

Злиття компаній «Дюпон» та «Дау Кемікал»

У грудні 2015 р. компанії «Дюпон» та «Дау Кемікал» оголосили, що їхні Ради директорів одноголосно погодили остаточну угоду, за якою компанії об’єднуються шляхом злиття всіх акцій на рівних умовах. Об’єднана компанія називатиметься «ДауДюпон» (DowDuPont).

Сторони планують згодом розділити «ДауДюпон» на три незалежні публічні компанії шляхом відокремлення. Це відбудеться, щойно буде можливо, орієнтовно через 18–24 місяці після завершення процесу злиття, що залежить від затвердження радою правління та органами контролю.

Компанія складатиметься із: провідної глобальної односегментної агрокомпанії, провідної глобальної односегментної компанії з виробництва матеріалів та провідної технологічно-інноваційної компанії з виробництва спецпродуктів. Так, агрокомпанія поєднає бізнес-напрями виробництва засобів захисту рослин і насіння компаній «Дюпон» та «Дау». Спільні пропозиції двох компаній забезпечать фермерські господарства в усіх куточках світу вагомим портфоліо рішень та широким вибором. Орієнтовний обсяг бізнесу для галузі сільського господарства – приблизно $19 млрд.

Одразу після укладання угоди об’єднана компанія функціонуватиме під назвою «ДауДюпон». Компанія матиме загальну ринкову капіталізацію близько $130 млрд на момент оголошення. Очікується, що угода сприятиме синергії видатків на рівні $3 млрд із 100%-вим потенційним прибутком, який буде отримано впродовж перших 24 місяців після укладання угоди. Також завдяки успішному співробітництву очікується додатковий прибуток у розмірі близько $1 млрд.

Після завершення угоди «ДауДюпон» матиме дві штаб-квартири – в Мідленді, шт. Мічиган, та Уілмінгтоні, шт. Делавер.

Бельгія

Технічна документація он-лайн – новинка компанії Joskin

Щоб поліпшити й укріпити післяпродажевий сервіс у своїй широкій дилерській мережі, група Joskin створила платформу технічної документації EasyTECH. За принципом платформи для замовлення запасних частин EasyPARTS, платформа EasyTECH дає змогу звернутися до технічної документації Joskin у будь-який момент із будь-якого пристрою (портативний комп’ютер, планшет, смартфон). Ось приклади документів: електричні й гідравлічні схеми машин і знарядь, інструкції з експлуатації й обслуговування, посібники, а також плани монтажу, дидактичні відео, ілюстрації 3D тощо. Крім того, була розроблена мобільна версія сайту www.joskin.com, яка сумісна із будь-якими мобільними пристроями й забезпечує доступ на сайт зі смартфонів і планшетів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here