Компанія «Сингента» продемонструвала результати минулорічних дослідів, пов’язаних із боротьбою проти каштанової мінуючої молі.
У травні 2018 року в ботанічних садах імені Фоміна й Гришка провели обробку каштанів за технологією TreeCarе. Досліди проводили разом із Інститутом захисту рослин і КМДА. У той час, коли обробляли каштани, вони були заражені першим поколінням каштанової молі. За підрахунками фахівців, через 12 місяців після проведення обробки ефективність препарату становить 88%.
Технологія TreeCare – це процес мікроін’єкцій на основі продукту Revive, що вводять у прикореневу зону дерева за допомогою спеціального обладнання. Таким чином, діюча речовина, концентрація якої становить 4,5%, рівномірно поширюється деревом й згодом опиняється у листках. Під час введення використовують спеціальні плажечки, що здатні біологічно руйнуватися. Вони щільно закривають місце введення ін’єкції, завдяки чому препарат не витікає з дерева, й уже через рік місце введення стає навіть складно визначити.
«Точкове й прицільне внесення є однією з найбільших наших переваг. Це безпечно, тому що не впливає на навколишнє середовище. Саме тому цей препарат використовують у європейських країнах та в міських умовах, де задля безпеки забороняють обробку й обприскування дерев. Також це безпечно для людини, яка проводить обробку. Адже безпосереднього контакту з препаратом немає, оскільки його вносять спеціальним обладнанням. Мікроін’єкції не шкодять, а навпаки, роблять рослину здоровішою», – стверджує Світлана Ромашко, керівник напряму «Професійні рішення» компанії «Сингента».
Крім того, вона виділяє такі переваги технології, як ефективність (діє 3 роки), надійність, економія часу й людських ресурсів, і додає, що вони працюють не напряму, а через компанію-партнера, яка проводить обробку. Водночас «Сингента» навчає й сертифікує працівників цієї компанії.