День поля Варіант Агро Буд: як відроджують зрошення в Україні

0

13 серпня відбулася демонстрація дощувальної машини українського виробника обладнання для сільського господарства «Варіант Агро Буд». Захід був проведений в полі ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл» на Херсонщині, неподалік від траси Каховка-Мелітополь. 

Незважаючи на серпневу спеку, захід відвідали більше шістдесяти учасників, які прибули на День поля «Варіант Агро Буд» з Херсонської та сусідніх областей.

На соняшниковому полі ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл», весь сезон відпрацювала 600-метрова зрошувальна система — кругова дощувальна машина, вироблена на потужностях «Варіант Агро Буд» у Харкові. Саме її роботу продемонстрували гостям заходу, аби вони на власні очі переконалися: відродити зрошення в Україні цілком реально і доступно.

Офіційну презентацію на Дні поля розпочав директор «Варіант Агро Буд» Олексій Грушко. Він зазначив, що за 5 років компанія виросла майже у 10 разів. У портфоліо «Варіант Агро Буд» — більше 200 реалізованих масштабних проектів в Україні по всіх напрямках виробництва, над якими працюють кращі фахівці та інженери-конструктори.

«Зрошенням ми займаємося 2 роки. За за цей період ми реалізували вже 34 дощувальні машини — це гарні показники. Основне досягнення — 80% замовлень є повторними», — наголосив він.

За словами директора «Варіант Агро Буд», розміщення виробництва в Україні — це найбільша перевага компанії, тому що суттєво скорочує терміни поставки обладнання чи комплектуючих частин у будь-яку точку України. Тож, в ідеалі виробництво машини може зайняти лише тиждень!

«Ми готові видавати дощувальну машину довжиною 450-500 м за один тиждень. Жоден дилер імпортного обладнання не зможе запропонувати такого. Наш секрет простий — у міжсезоння ми виготовляємо всі необхідні секції, що зазвичай займає багато часу. Коли в нас з’являється замовлення, ми просто комплектуємо машину всім необхідним і в найкоротші терміни видаємо клієнту», — каже Олексій Грушко.

Серед спікерів заходу був Директор ДАПРу Херсонської ОДА Олександр Паливода, який наглосив, що обладнання «Варіант Агро Буд» включено до Переліку української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету. Він також додав, що підтримує національні патріотично налаштовані компанії, які створюють робочі місця, виготовляючи продукт в Україні.

Більше про умови отримання дотацій та партнерські програми для купівлі дощувальних машин «Варіант Агро Буд» гості почули від Партнерів: представників Ощадбанку, НАК «Украгролізинг», CHUB AgroConcept та EkipAGRO.

Після «наметової» презентації аграрії в супроводі керівника напряму VIP клієнтів «Варіант Агро Буд» Олександра Юзькова попрямували на демонстрацію самої дощувальної машини. 

«Ця машина підходить для поливу всіх видів культур. На «Фрідом Фарм Інтернешнл» вона була призначена для поливу основних культур компанії — соняшнику і кукурудзи. Довжина дощувальної машини — 600 м, для секцій використано труби діаметром 168 та 219 мм. Продуктивність машини — 120 л/c», — пояснив експерт.

Деніс Шуфані керівник відділу розвитку ТОВ «Варіант Агро Буд» також наголосив, що дуже важливо визначити, для якої конкретної культури і в якому кліматичному поясі буде використовуватися система зрошення, адже так спеціалісти найбільш точно зможуть підібрати всі необхідні параметри для успішної експлуатації дощувальної машини.

 «За допомогою великого різномаїття видів спринклерів, які встановлюються на зрошувальних машинах «Варіант Агро Буд» і які компанія може постачати під замовлення, ми домогаємося оптимального розміру та форми краплі, що дозволяє рівномірно розподілити вилив дощу на всій охоплюваній площі, уникнути ущільнення грунту, скоротити втрати води від стоку та, взагалі, отримати максимальний ефект від поливу», — пояснив Олександр Юзьков.

Нині компанія пропонує аграріям три типи зрошувальних машин — кругова, фронтальна та іподромна (універсальна). Це дозволяє забезпечити оптимальний полив всієї потрібної площі зі складною конфігурацією. Більше того, на підприємстві дбають про покращення якості та оптимізацію собівартості виробництва. Одним із рішень є запуск власної лінії гарячого цинкування, що дозволить якнайкраще захистити метал від корозії.