Недопущення продовольчого дефіциту та стабілізація цін на продукцію першої необхідності та медичні вироби – це виклики, які постали перед міністерством. У рамках цього ведеться активний щоденний моніторинг стану цін на харчові товари, а також залучаються до діалогу виробники, дистриб’ютори та магазини.
Про це зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час прямого ефіру на телеканалі «Україна» 11 квітня, передає прес-служба Мінекономіки.
Зараз внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація є стабільною й контрольованою.
«Забезпеченість пшеницею і хлібом – важливе питання, яке турбує українців. Два тижні тому Мінекономіки підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку щодо граничних обсягів експорту пшениці. Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити збіжжя з нового врожаю, у нас буде 3 млн тонн пшениці – у 2 рази більше ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде», – підкреслив Ігор Петрашко.
Він зауважив, що три тижні тому був ріст цін за певними товарними позиціями, який вдалося зупинити. Загалом, останні 10 днів ціни не зростали.
Першочергово, причини зростання цін носять сезонний характер. Перед Великоднем традиційно спостерігається подорожчання цін на окремі категорії продуктів, але непередбачуваних стрибків не було й не буде. Другою причиною є девальвація, яка відбувається з валютою. Третьою – спекулятивний елемент, над подоланням якого в міністерстві вже працюють.