41 сесія Європейської комісії з питань сільського господарства розпочалася 1 жовтня в Будапешті. Протягом двох днів представники 33 країн обговорюватимуть питання, що стосуються захисту здоров’я рослин.
«Розвиток і вдосконалення фітосанітарної системи є одним з пріоритетів для ряду країн регіону, – стверджує Володимир Рахманін, заступник Генерального директора ФАО і Регіональний представник ФАО у Європі і Центральній Азії. – Гарна новина полягає в тому, що країни не самотні у вирішенні проблем охорони здоров’я рослин. ФАО активно підтримує і буде продовжувати підтримувати країни на регіональному та глобальному рівнях. З цією метою ФАО співпрацює з іншими партнерами, включаючи міжнародні організації, наукові кола та громадянське суспільство».
Перший день присвятили Міжнародному року захисту рослин 2020. Учасники обговорювали, як зміна клімату, мобільність населення, міжнародна торгівля (в тому числі й через інтернет) впливає на поширення шкідників всередині країн, між ними й між континентами.
Очікують, що комісія прийме рекомендації, які допоможуть удосконалити систему профілактики, підвищити адаптацію рослин і розробити більш стійкі системи рослинництва.
«Сьогоднішні сільськогосподарські практики повинні бути переглянуті, – заявив секретар Комісії Петро Влодарчик. – Боротьба зі шкідниками, що враховує особливості клімату, може стати одним з наріжних каменів сталого виробництва та захисту сільськогосподарських культур і може сприяти зменшенню майбутніх загроз для здоров’я людини і тварини, пов’язаних зі стійкістю до протимікробних препаратів в рослинництві».
Крім рослинництва, на сесії також представлять доповідь про успіхи в становленні гендерної рівності й надання підтримки сільським жінкам для забезпечення диверсифікації їхніх доходів.