Стартувало голосування за неймовірне село України 2018

0

16 липня стартував фінал ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018». Онлайн-голосування триватиме на сайті AgroPortal.ua до 16 серпня (включно).

 

Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член Експертної ради оцінюватиме села-конкурсанти. Під час підрахунку результатів бали онлайн-голосування та оцінки Експертної ради буде зведено до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно, максимальний бал для кожного села-конкурсанта за результатами онлайн-голосування — 50, експертної ради — 50. Максимальний бал — 100.

 

З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе воєдино всі оцінки та 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

 

Вашій увазі, коротка характеристика кожного з 10 сіл, за яке ви можете віддати свій голос (всі села розташовані в алфавітному порядку).

 

1. Весела Долина, Одеська область

1

 

Німецьке поселення Клестіц засноване в 1816 р., а з 1945 р. — це Весела Долина, назва якого, за версією сільського голови, пішла від великої кількості весіль після Великої Вітчизняної війни. Здається, що назва перейшла і на настрій самих жителів: доброзичливі, усміхнені, позитивні та щирі.

 

2. Гоща, Рівненська область

гоща

 

Селище Гоща, що в Рівненській області, здавна відоме як потужний центр освіти та науки. В XVI столітті тут функціонував відомий соцініанський колегіум, який був одним із найкращих тогочасних навчальних закладів Речі Посполитої. Колегіум мав широкі зв’язки з європейськими університетами, зокрема із Сорбонною. Сьогодні Гощанська районна гімназія, продовжуючи славні традиції, входить у ТОП-100 середніх навчальних закладів України.

 

3. Григорівка, Херсонська область

григорівка

 

Ще рік тому про невелике село Григорівка, що на Херсонщині, мало хто знав. Місцеві не могли навіть подумати, що будуть стояти на рівних і конкурувати з такими вже давно відомими курортами півдня як Лазурне чи Залізний Порт. В чому ж успіх? Відповідь проста: рожеве озеро!

 

4. Золотий Колодязь, Донецька область

4

 

Село з давньою аристократичною історією, неймовірної краси ландшафтами і джерелами, які багато років невпинно б’ють прямо з під землі. Ця місцина має особливу природну силу і візуально відрізняється від донецьких краєвидів.

 

5. Іловиця, Тернопільська область

5

 

Цю особливу територію серед Кременецьких гір у Шумському районі на Тернопільщині дивним чином обходять стихії. Її називають Божою Долиною. Гради, зливи, урагани бувають навколо, а Малу та Велику Іловицю не турбують.

 

6. Крилос, Івано-Франківська область

6

 

Івано-Франківщина беззаперечно асоціюється з величною історією Галича. Та мало хто знає, що серцем Галицького краю є село Крилос. Саме тут у Середньовіччі була столиця Галицько-Волинської держави з фортецею, монастирями, ровами, валами, цілющими озерами, які збереглися до сьогодні.

 

7. Лебедин, Черкаська область

7

 

У самому центрі карти України — на Черкащині — скромно розкинулося найдавніше село Шполянського району, перша згадка якого датована ще у 1448 році. Село, яке згадується у двох народних піснях. Село, яке ставало свідком визначних подій, і тому завжди привертало увагу істориків та письменників. І усе це про мальовничий Лебедин.

 

8. Невицьке, Закарпатська область

8

 

Загадкові звивисті шляхи через вікові величні буки, граби, ясені ведуть на верхівку гори у Вулканічних Карпатах. Саме тут причаївся романтичний і загадковий свідок Середньовіччя — Невицький замок. Майже 400 років фактично без належного догляду та охорони він, як страж, споглядає на село з однойменною назвою.

 

9. Новомиколаївка, Харківська область

9

 

З усієї округи до Новомиколаївки постійно приїздять люди набирати воду із численних джерел. Її можна довго зберігати — не псується і не дає осаду. Досліджено, що живильна волога проходить через поклади вапняків і має лікувальні властивості, особливо для кишково-шлункового тракту. Кожне джерело має власне ім’я.

 

10. Чечельник, Вінницька область

10

 

Селище Чечельник, що у Вінницькій області, було заселене здавна. Перші поселення, виявлені археологами на території Чечельниччини, відносяться до періоду Трипільської культури (4-3 тис. до н.е.), залишки якої були знайдені при розкопках у 1923 році.

 

                                                                        QR-код для голосування

1

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here