МХП дбає про екологічну безпеку виробництва

0

Агроіндустріальний холдинг МХП — найбільший в Україні та один із найбільших у світі виробників курятини — цього року запускає в роботу другий біогазовий комплекс. Про це та про загальну стратегію задля збереження довкілля журналісти дізналися в рамках першого із серії національних екологічних прес-турів на «Вінницьку птахофабрику».

 

1

 

Потужності птахофабрики дають змогу переробляти 280 тис. т м’яса бройлерів щороку, а також виготовляти комбікорм та рослинну олію. За таких великих обсягів виробництва з боку громадськості та екологів постає питання впливу діяльності комплексу на довкілля. Варто зазначити, що підприємства Групи МХП є об’єктами постійного контролю і підлягають як державному, так і внутрішньому нагляду. Державний контроль здійснює санітарно-епідеміологічна служба та обласні державні екологічні інспекції. Внутрішній — проводять штатні екологи підприємства. Вони працюють або за планом, узгодженим із директором, або самостійно, перевіряючи об’єкти без попередження. Дотримуватись норм екологічної безпеки та ефективно вирішувати проблему з накопиченням відходів від діяльності підприємств МХП, зокрема на «Вінницькій птахофабриці», допомагають новітні технології.

«Курячий послід раніше вносили як цінне добриво в ґрунт з максимальною нормою 20 т/га. Сьогодні ми змінюємо концепцію утилізації відходів та починаємо застосовувати його для виробництва біогазу. Після переробки на біогазовому комплексі цей об’єм посліду може зрости до 100 т, що дає змогу значно ефективніше використовувати наявні ресурси», — зауважив Ігор Лещенко, виконавчий директор ТОВ «Вінницька птахофабрика».

 

1

 Виконавчий директор ТОВ «Вінницька птахофабрика» Ігор Лещенко​

Холдинг інвестує значні кошти у збереження довкілля, зокрема, впроваджує новітні очисні системи, встановлює сучасне очисне обладнання та будує потужні переробні комплекси. На птахофабриці діє цех для утилізації відходів. Котел для утилізації падежу має потужність 100 т. Зараз він переробляє 20 т маси, тож є запас і на другу чергу.

1

 

 

1

 

Задля збереження довкілля на птахофабриці збудовані  очисні споруди загальною                                    потужністю 5 тис. куб. м. води на добу, які працюють за голландською технологією. Головний еколог МХП Олександр Семенець пояснив, що стічні води з виробництва потрапляють до селектора, а з нього — до аеротенків зі спеціальними штамами бактерій, які виконують біологічне очищення води: нітрифікацію та денітрифікацію. Далі вода потрапляє в буферний резервуар, а після цього на механічне очищення піском і вугіллям та знезараження ультрафіолетом.

 

1

«Якість очищення стоків контролює не лише наша власна, а й державна лабораторія, а також екологічна інспекція, адже очищену воду потім зливають у річку Південний Буг», — запевнив головний еколог МХП.

2

                      Головний еколог МХП Олександр Семенець 

 

Усі виробничі споруди птахокомплексу побудовані з чітким дотриманням санітарних норм, зокрема врахована необхідна відстань від населених пунктів. За словами місцевих жителів, жодних незручностей від такого сусідства вони не мають, навпаки — агрохолдинг є головним інвестором у соціальний розвиток сільських територій регіону та надійним партнером у вирішенні проблем громад Вінниччини.

 

Agroexpert

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here