Кращий молодий агроном 2017

0

Ірина Корчагіна, Agroexpert (Україна)

1 листопада під час виставки AGROCOMPLEX 2017 журнал Agroexpert нагородив переможців та лауреатів п’ятого, ювілейного, конкурсу «Кращий молодий агроном 2017».

 

Починаючи з 2013 року, редакція журналу Agroexpert спільно з партнерами проводить всеукраїнський конкурс – «Кращий молодий агроном». Мета конкурсу – виявити й мотивувати молодих і талановитих фахівців-агрономів. Конкурс проходить у чотирьох номінаціях: «Селекція та насінництво», «Захист рослин», «Агрохімія і ґрунтознавство», «Плодоовочівництво». За п’ять років конкурсу його учасниками стали понад 200 осіб із різних регіонів. Цього року організатори отримали 46 заявок. Крім чотирьох переможців, у номінаціях до ювілею конкурсна комісія нагородила ще трьох лауреатів.

Партнерами конкурсу «Кращий молодий агроном 2017» були Французька федерація виробників насіння кукурудзи і сорго F.N.P.S.M.S., компанії «КВС-Україна», «РАЖТ Семенс-Україна» та «Укравіт».

Анна Колаковська, керівник міжнародного відділу асоціації F.N.P.S.M.S., вручила чотирьом переможцям сертифікати на професійно-ознайомчу подорож до Франції у 2018 році та передала привітання від президента Федерації Жоеля Арно. «F.N.P.S.M.S. представляє у Франції фермерів та господарства, які виробляють насіння кукурудзи та селекційні фірми», – звернулась до учасників нагородження пані Анна українською мовою. Франція є лідером із виробництва насіння кукурудзи в Європі, вона виробляє у середньому 13 мільйонів посівних одиниць, 55% із яких йде на експорт, а відтак Франція є найбільшим експортером насіння кукурудзи у світі. Три лауреати конкурсу отримали з рук Уве Кафтана, керівника «Німецько-українського аграрного демонстраційного центру», сертифікати на проходження навчального семінару. «Для мене ви всі є переможцями, тому що із майже 50 учасників лише 7 вийшли у фінал і це неймовірно», – привітала переможців та лауреатів конкурсу Вікторія Таран, менеджер із маркетингу компанії «КВС-Україна». За її словами, рішення змагатися за звання кращих молодих агрономів та вихід у фінал викликає лише захоплення. «Я бажаю вам гарної життєвої дороги на цьому нелегкому шляху, тому що праця в сільському господарстві – це завжди нелегко незалежно від того, чи ти агроном, чи менеджер із маркетингу, з продажів, чи продакт-менеджер, це завжди виклики, але це завжди досвід і зустрічі з надзвичайними людьми», – запевнила пані Вікторія.

«Нехай втілюються в життя всі ваші задуми, а українська земля буде багата на врожаї», – побажала молодим агрономам Тетяна Маларанж, директор «РАЖТ Семенс-Україна». До речі, торік під час поїздки до Франції переможці відвідали головний офіс та насіннєвий завод компанії RAGT Semences у Родезі. Олександр Мигловець, керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР компанії «Укравіт», вручив подарунки переможцям та лауреатам. До того ж свого часу пан Олександр був одним із переможців конкурсу «Кращий молодий агроном». «Радий бачити, що так багато молодих талановитих людей захоплюються сільським господарством. Ви без перебільшення є найкращими молодими агрономами нашої країни і можете цим пишатися. Ця перемога є маленький кроком для вашого майбутнього розвитку», – натхненно мовив під час своєї вітальної промови Олександр Мигловець.

 

Знайомтеся із переможцями та лауреатами конкурсу «Кращий молодий агроном 2017».

 

Албул Сергій

Албул

Кращий молодий агроном у номінації «Селекція і насінництво». 25 років. Менеджер із продажу ЗЗР, агроном-консультант ТОВ «Роско Груп». Закінчив у 2014 р. Одеський державний аграрний університет за спеціальністю «Aгрономія». Фах обрав, тому що подобається доглядати за рослинами. Обов’язками на нинішній посаді молодого фахівця є консультація клієнтів, контрагентів компанії та продаж ЗЗР. Улюблена культура – соняшник. Для перевірки рівня своїх знань в агрономії Сергій другий рік поспіль бере участь у конкурсі «Кращий молодий агроном», про який дізнався із журналу Agroexpert. Хоча перемога була дуже бажаною, але малоочікуваною. Серед конкурсних завдань, на його думку, було багато цікавих і корисних ситуаційних питань. Прикладом у житті для Сергія є його керівник. Неодружений, кохану звати Марія. Захоплюється їздою на велосипеді, боксом, катанням на лижах. У найближчому майбутньому Сергій планує успішно захистити кандидатську дисертацію та стати професіоналом своєї справи.

 

Анна Дудкіна

дудкина

Кращий молодий агроном у номінації «Захист рослин». 25 років. Працює агрономом у ТОВ Агрофірма «Гермес» із 2014 р. і донині. 2015 р. закінчила НУБіП України, спеціалізація – «Агрохімія та ґрунтознавство». На вибір професії, вважає Анна, вплинула доля. «Мріяла я стати журналістом, а стала щасливим агрономом», – жартує тендітна панянка. У цьому році вступила до аспірантури Інституту зернових культур, напрям – «Рослинництво», та за сумісництвом до основної діяльності є молодшим науковим співробітником у Донецькій дослідній сільськогосподарської станції НААН. Основними професійними обов’язками Анни в ТОВ Агрофірма «Гермес» є проведення виробничих та наукових досліджень, консультаційна підтримка аграріїв, написання статей, організація конференцій та круглих столів з агрономічної тематики, продаж добрив. До участі в конкурсі «Кращий молодий агроном 2017» надихнула подруга, переможниця минулого року. А до того неодноразово бачила інформацію в соціальних мережах. Участь у конкурсі залишила приємне враження та стала цікавим досвідом. Прикладом у професії Анна називає Ірину Логінову, доцента кафедри агрохімії НУБіПу. Натхненна її любов’ю до справи та жагою до знань. «У житті не маю ідолів, але намагаюся дотримуватись християнських принципів», – додає молода переможниця. Заміжня, чоловік Євген працює на Новокраматорському машинобудівному заводі, проживають у Краматорську на Донеччині. Захоплюється подорожами, малюванням, дизайном. У майбутньому мріє перейняти досвід вчених із Ізраїлю. Впевнена, що попереду багато звершень.

 

Олег Харчук

Харчук

Кращий молодий агроном у номінації «Плодоовочівництво». 23 роки. Агроном у СТОВ «Ліщинське». Виріс у сільській місцевості, батьки працювали в сільському господарстві, а також мають домашнє підсобне господарство. Тож вибір майбутнього фаху для Олега був однозначним. Батьки все життя є прикладом та надихають на постійний розвиток. У 2017 р. отримав диплом магістра технолога з агрономії в Житомирському національному агроекологічному університеті. Вже на 5 курсі амбітний парубок перевівся на індивідуальний графік навчання та працював агрономом-насіннярем на насіннєвому заводі «ТОВ Житомирнасінтрав-2». На нинішній посаді у СТОВ «Ліщинське» Олег працює з 2016 р., де здійснює організаційно-технологічне керівництво в галузі рослинництва на площі 4800 га. Організовує виконання заходів із підвищення врожайності сільськогосподарських угідь, родючості ґрунтів, раціонального використання робочої сили, техніки, правильного застосування мінеральних добрив, пестицидів, біорегуляторів росту, впровадження інтенсивної технології та передового досвіду вирощування й збирання сільськогосподарських культур. За свій недовгий практичний досвід молодий агроном може похвалитися урожайністю пшениці 7,5 т/га. Про конкурс «Кращий молодий агроном» дізнався з журналу Agroexpert. Конкурсні запитання, на його думку, були доволі непростими та потребували логічного мислення й змістовного обґрунтування. Хоча учасник був упевнений у своїх відповідях, але не був упевнений у перемозі. Олег неодружений, грає в шахи, у настільний теніс, має 1-й розряд у гирьовому спорті. У планах на майбутнє – підвищувати професійну кваліфікацію та написати кандидатську наукову дисертацію.

 

Андрій Камінський

кам

Кращий молодий агроном у номінації «Агрохімія і ґрунтознавство». 23 роки. На даний час працює агроном у ФГ «Агро-Інвест» на Хмельниччині. Де його завданнями є вирощування і догляд сільськогосподарських культур на площі 4500 га. Вивчав агрономію у столичному НУБіП, який закінчив у 2016 р. Вибір професії пояснює тим, що його завжди цікавила робота на землі. Після закінчення університету працював у ТОВ «Нива Поділля». Серед заслуг молодого агронома – отримання урожайності озимої пшениці 8 т/га. Участь у конкурсі «Кращий молодий агроном 2017» взяв із цікавості та бажання випробувати власні сили. Про конкурс дізнався із журналу Agroexpert. «Деякі конкурсні запитання були досить цікаві, в них потрібно було показувати своє мислення щодо того чи іншого випадку чи процесу, такі питання зустрічаються досить рідко», – ділиться своїми думками пан Андрій. Неодружений. Захоплюється футболом, риболовлею. Серед найближчих планів – набратися більше професійного стажу.

 

Оксана Забалуєва

забалуева

Лауреат конкурсу «Кращий молодий агроном 2017». 25 років. Працює продукт-менеджером у компанії «Агроскоп Інтернешнл». Магістр зі спеціальності агрохімік-ґрунтознавець, закінчила НУБіП України (2015 р.). Ніхто у сім’ї на момент вступу не був пов’язаний із с.-г. «Мене привабило викладання англійською мовою аграрного фаху й тому вирішила здобувати і цікаву спеціальність та супутньо краще вивчити мову», – згадує панянка. Після закінчення вишу спочатку працювала на рідній кафедрі, потім науковим консультантом у компанії «Нутрітех Україна» (нині «Вітера Україна»), згодом заступником начальника оптових продажів у компанії «Хімагромаркетинг». На нинішній посаді Оксана працює із різними продуктами для позакореневого підживлення, інокулянтами, ПАВ, ад’ювантами та ін. Займається частково їх реєстрацією. Багато знайомих у минулі роки брали участь у конкурсі «Кращий молодий агроном». Тому вирішила випробувати свої знання на практиці та перевірити, чи вони конкурентні з іншими. Конкурсні завдання були досить нелегкими, але цікавими. Довелося багато попрацювати, щоб на гідному рівні дати відповіді на них. «Прикладом для мене все життя були мій тато та дідусь, які завжди не зважаючи ні на що, залишаються мудрими та розсудливими людьми», – запевняє Оксана. Заміжня. Чоловік Володимир працює агрономом у компанії «ЄвроХім». Виховують півторарічного синочка Максима. У майбутньому планує максимально розвиватися в усіх напрямах аграрної сфери, вдосконалювати англійську, збільшити польову практику.

 

Лілія Шведа

шведа

Лауреат конкурсу «Кращий молодий агроном 2017». 25 років. Дослідник із селекції та генетики сільськогосподарських рослин, компанія Caussade Vostok. У 2014 р. закінчила Львівський національний аграрний університет за спеціальністю «Агрономія». У 2015 р. проходила у Франції програму ISA LILLE «Міжкультурне управління в сільському господарстві та агробізнесі». Професію агронома обрала за те, що тут завжди багато цікавого та нового, нічого не стоїть на місці. На нинішній посаді проводить оцінювання культур, як-от: соняшник, ріпак,кукурудза. Працює із Labkey, аналізує дані, добирає кращі гібриди, проводить штучне запилення, висіває дослідні ділянки, оцінює результати. Улюбленою культурою є кукурудза. У конкурсі «Кращий молодий агроном 2017» взяла участь із цікавості, про нього дізналась із соціальних мереж. Заміжня, чоловік Зеновій працює менеджером із контролю якості продукції. Любить читати, подорожувати, ходити в спортзал, вивчати іноземні мови, вишиває картини паєтками та пише вірші. У майбутньому хоче розвиватися професійно. Можливо, займатися власною справою.

 

Анна Бардиш

бардиш

Лауреат конкурсу «Кращий молодий агроном 2017». 33 роки. Четвертий рік працює менеджером із продажу ЗЗР та посівного матеріалу в ТОВ «АПЦ Полтава». Навчалась на закрійника та філолога. Хоча агрономічної освіти не має, але вирішила спробувати себе в новій сфері. Нині продає засоби захисту та посівний матеріал, веде документацію, консультує щодо застосування продуктів, об’їзжає господарства, допомагає виявляти проблеми безпосередньо на полях і надає рекомендації щодо їх усунення, за потреби присутня під час внесення ЗЗР. Подобається працювати із соєю і кукурудзою, проводила в деяких господарствах маленькі експерименти з використанням мікродобрив та різної системи обробітку ґрунту. На конкурс «Кращий молодий агроном» натрапила в інтернеті, коли шукала курси для агрономів. Захотіла спробувати свої сили, а після включення до переліку учасників вирішила боротися. Завдяки конкурсу зрозуміла, що є потреба вчитися далі. «Такі сфери, як садівництво, взагалі для мене далекі, дуже важко було зібрати потрібну інформацію, зрозуміти та ще й передати її стисло», – ділиться лауреат конкурсу. Прикладом у житті для Анни є мама, яка навчила боротись і не здаватись. Захоплюється людьми, відданими своїй справі, які не опускають руки в будь-якій ситуації. Любить читати, подорожувати, займається йогою. В майбутньому планує розвиватись у сфері агрохімії, яка їй дуже подобається. Хоче побачити як працюють фермери різних країн. Цікавлять нові розробки для вирощування рослин у складних кліматичних умовах. Заміжня, чоловік Віталій, головний інженер в холдингу. Мають сина Захара, 6 років.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here