Україна як гарант продовольчої безпеки і надалі забезпечуватиме себе і світ продовольством.
Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик на брифінгу під час робочої поїздки до Одеси.
«Попри всі труднощі, ми повністю покриваємо своє внутрішнє споживання пшениці. Воно становись приблизно 6,7 мільйона тонн на рік. А за песимістичними прогнозами на цей рік, ми будемо мати приблизно 26 мільйонів тонн пшениці. Тобто, у нас є можливості забезпечити себе і світ продовольством», – сказав Денис Башлик.
Також під час брифінгу Денис Башлик розповів про реалізацію продовольчої гуманітарної програми Grain from Ukraine.
В її межах до країн Африки вже відправлено кілька суден з продовольством. Днями під погрузку стане ще одне судно, яке доставить 30 тисяч тонн пшениці до Ефіопії.
Заступник Міністра агрополітики підкреслив, що наразі в роботі «Зернового коридору» виникають великі проблеми. Вони спричинені тим, що росія без розбору блокує абсолютно всі судна, які проходять через Босфор. Такі дії провокують виникнення штучного голоду в країнах, які залежать від імпорту зерна.
«Ми розуміємо, що ніхто не розбирається в тому, які кораблі стоять у черзі. Чи то судна програми Grain from Ukraine, чи якісь інші. Так, на сьогодні обсяг експорту зерна міг бути 25 мільйонів тонн, а він складає лише 16 через затримку в Босфорі. Всі судна стоять в загальній черзі, що також впливає на забезпечення країн, які знаходяться на межі голоду, без своєчасного забезпечення продовольства», – наголосив він.
За першу половину січня кількість виходів суден із українських портів зменшилася до 2,7 на добу, що набагато менше того, що може Україна і потребує світ. А також це найнижчий показник від початку функціонування «зернового коридору». Найбільша кількість була зафіксована у вересні, тоді показник відправок коливався на рівні 5,9 суден за добу. Нинішня низька активність виникла через затримки перевірок кораблів у Босфорі.