Понад 2 тис. мікро-, малих і середніх с/г товаровиробників отримають послуги зі зберігання зерна у рамках ініціативи AGRI (Agriculture Resilience Initiative) від USAID. Для цього USAID закупило більш ніж 8 тис. рукавів для зберігання зерна, 29 зернопакувальних машин та бункерів-перенавантажувачів.
Агентство також підтримає встановлення модульних сховищ/ангарів для зберігання зерна загальною місткістю 77 тис. тонн, зазначають у Мінагрополітики.
У рамках AGRI агропідприємства отримають доступ до зберігання зерна через 13 компаній-провайдерів у різних регіонах України. Перший договір про надання послуг уже підписано з БО «Львівська аграрна дорадча служба» – найближчим часом 200 малих і середніх агровиробників Львівщини матимуть, де зберігати зерно.
Ініціатива AGRI передбачає, що компанії-надавачі послуг відповідатимуть за створення хабів/майданчиків для зберігання зерна, закупівлю й доставку обладнання та витратних матеріалів. Вони формуватимуть і навчатимуть сервісні бригади. Серед їх функцій – також надання сервісних послуг із доробки та зберігання зернових та технічних культур: ідеться, зокрема, про лабораторний та консультаційний супровід виробників із моніторингу зберігання зерна, збереження його якості та маркетингу, послуги з розпакування тощо.
Завантаження зерна у рукави для зберігання розпочнеться до кінця жовтня; до кінця листопада всі 13 грантерів Програми USAID АГРО вже надаватимуть послуги з пакування.
Рукави та обладнання надаватимуться абсолютно безкоштовно, але сервісні послуги з пакування та зберігання будуть платними.
AGRI ставить за мету підтримати саме мікро-, малих та середніх аграріїв, адже брак потужностей для зберігання зерна в першу чергу б’є по невеликих господарствах, які не мають власних елеваторів або складів.