Через запровадження протекціоністського інструменту carbon border tax (податок на викиди вуглецю) подальше нарощення експорту до країн ЄС під загрозою.
Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на rbc.ua.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов вважає, що через carbon border tax вітчизняні виробники отримають збитки та втратять конкурентоспроможність.
Для втілення цілі Паризької кліматичної угоди необхідно скоротити на одну третину рівень викидів в атмосферу двоокису вуглецю до 2030-го року й запровадити збір за тонну викиду вуглекислого газу на рівні 70 доларів США, пояснили глава МВФ Крістін Лагард та директор із фіскальної політики організації Вітор Гаспар.
Фонд вважає запровадження такого податку в усьому світі доцільним. Але за його підрахунками, у різних країнах він матиме різний рівень ефективності. Наприклад, у країнах на кшталт Китаю та Індії, де енергію здебільшого виробляють шляхом спалювання вугілля, податок у $35 сприятиме зменшенню викидів CO2 на 30%. Водночас країни, які виробляють енергію й з інших джерел, до 2030-го зменшать викиди лише на 10%.
В Україні, відповідно до ст. 243.4 Податкового кодексу, діє податок за викид двоокису вуглецю підприємствами, у тому числі й аграрними, — 10 гривень за тонну. У Франції з наступного року такий податок буде становити 65 євро за тонну викидів.
У МВФ вважають: кошти, що надійдуть від сплати «податку на викиди», можна направити до спеціального фонду, який фінансуватиме розвиток відновлювальних джерел електроенергії.
У період із 1960 року до 2014 обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу Землі збільшився в 3,84 раза. Трійкою країн-лідерів за цим показником є Китай, США та Індія.
Збільшення емісії CO2 призводить до «нагрівання» планети, унаслідок чого починають танути льодовики. У подальшому це може призвести до затоплення частини суходолу, населеної людьми. Викиди вуглекислого газу стрімко змінюють клімат та можуть викликати проблеми в аграрній галузі.