АПД підтримує Національну інвентаризацію лісів

0

13 грудня 2019 року відбулося виїздне відкрите засідання комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування на тему «Виклики у аграрному секторі та їхнє законодавче врегулювання».

У заході взяли участь близько 100 представників галузі лісового господарства, науки, громадянського суспільства, проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики» (SAFPI) та інших організацій.

Під час засідання говорили про внески науки у створення сталого, багатофункціонального лісового господарства та актуальні виклики для «Держлісагенства». Перш за все, це складна ситуація з фінансуванням лісогосподарських підприємств, яка, на думку представника «Держлісагенства» Ігоря Будзінського, виникла через заборону експорту деревинної сировини та систему оподаткування.

«Ми потребуємо довгострокової програми розвитку лісів, яка доповниться відповідним фінансуванням», – наголосив пан Ігор.

Володимир Романовський розказав про підготовку до Національної інвентаризації лісів (НІЛ) та законодавчі основи, особливо про актуальний законопроект No2379. У цьому проекті закону НІЛ визначають як «Систему державних пілотних досліджень лісового фонду України з метою отримання фундаментальної інформації … для формування стратегічного лісового господарства», що розкриває поняття доступу до лісів усіх форм власності. Відповідно до цього законопроекту за інвентаризацію лісів відповідатимуть Міністерство енергетики та захисту довкілля України, або організації, які йому підпорядковуються.

Фолькер Зассе, керівник проекту АПД, розказав про заходи проекту в рамках лісового компоненту АПД. «Ще в цьому році ми придбаємо пілотний набір з необхідним програмним та технічним забезпеченням для організації подальшого навчання для проведення НІЛ», – зазначив Зассе. Для подальших дорадчих заходів АПД у цьому напрямку необхідно прийняти відповідні законодавчі основи, забезпечити фінансування НІЛ протягом наступних п’яти років та визначити державну установу, яка відповідатиме за НІЛ.

У цьому році основними темами заходів проекту будуть:

  • надання консультацій щодо розвитку довготривалої лісової програми в Україні;
  • подальша підготовка та супровід НІЛ;
  • створення ефективної організації та фінансування державного лісового господарства.

Спираючись на німецький та міжнародний досвід, надалі готуватимуть сучасний підручник з лісової політики, а також науково обґрунтований аналіз ринку деревини із залученням українських експертів.

Наприкінці заходу депутати Олександр Матусєвич, Едуард Прощук, Олена Криворучкіна та Зіновій Андрійович висловили свою підтримку щодо подолання обговорених викликів у лісовому господарстві, зокрема стосовно законопроекту No2379 щодо Національної інвентаризації лісів.