За першу половину січня середній тоннаж відправок української агропродукції на одному судні в рамках роботи “зернової ініціативи” перевищив попередні показники.
Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Якщо восени ця цифра варіювалася від 22 до 30 тис. тонн, то в січні вона збільшилася до 36 тис. тонн. Попри це, кількість виходів суден із українських портів у січні зменшилася до 2,7 на добу, що набагато менше того, що може Україна і потребує світ. А також це найнижчий показник від початку функціонування «зернового коридору».
Найбільша кількість була зафіксована у вересні, тоді показник відправок коливався на рівні 5,9 суден за добу. Нинішня низька активність пояснюється поганими погодними умовами, але здебільшого затримками перевірок кораблів у Босфорі.
Статистика відправок української агропродукції за 18 днів нового року така: з портів відбуло 1,78 млн тонн вантажу, його відправлено на 48 суднах. Зокрема, пшениці поїхало 326 тис. тонн, кукурудзи — 1 млн тонн. Агропродукція направляється до країн Азії, Африки та Європи.
Загалом із початку роботи «зернової ініціативи» з України відбуло 659 суден із вантажем у 17,7 млн тонн. Із Чорноморського порту було відправлено 274 суден із 6,9 млн тонн с/г продукції, з Одеського — 205, вантаж становив 4,8 млн тонн, із Південного порту поїхало 179 суден, на борту яких було 6 млн тонн.
У грудні було відправлено 3,7 млн тонн української агропродукції, її повезли 106 суден. Це майже так само, як у вересні, але дещо менше, ніж у жовтні: тоді з України відбуло понад 4 млн тонн с/г зернових, зернобобових, олійних та продуктів їх переробки.
Загальний тоннаж відправленої пшениці становить 5 млн тонн, кукурудзи — 8 млн тонн. Також серед лідерів с/г культур за поставками є шроти — 1,3 млн тонн, олія соняшникова — 1 млн тонн та насіння ріпаку — 1 млн тонн.
Частка поставок пшениці до африканських країн сягає 1,1 млн тонн, обсяги поставок усіх агрокультур до цих країн становить 2,24 млн тонн. Всього до Африки з українських портів відбуло 92 судна.