ZETORом працювати – наче пісню співати

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Трактори Zetor чеського виробництва можна зустріти на полях багатьох розвинених країн світу. Не є винятком і українські лани, де кількість цих тракторів щороку збільшується.

У тракторах Zetor гармонійно поєднані інноваційні технічні рішення, електронні технології, висока економічність, відмінні техніко-експлуатаційні характеристики, максимальний комфорт, універсальність та безпека. Аби переконатися в цьому на власні очі, ми відвідали ТОВ «Лан», що в Новоукраїнському районі на Кіровоградщині, та поспілкувалися з його керівником Олегом Макадзебою.

Наше господарство відносно невелике, – розповідає Олег Миколайович, – має в обробітку близько 2500 га земельних угідь і зорієнтоване головним чином на вирощування зернових культур, соняшнику та цукрових буряків. Ми розуміємо, що в сучасних умовах господарювання без новітніх технологій вирощування сільськогосподарських культур неможливо досягти бажаних результатів у рослинництві. Але для того, аби запровадити сучасні високопродуктивні агротехнології, крім насіння, добрив та засобів захисту рослин потрібна сучасна техніка, яка дає змогу вчасно, якісно та ефективно виконувати всі агротехнологічні операції з вирощування та збирання культур.

Тож нам знадобилися ефективні та надійні трактори, бо саме трактор є основним енергетичним засобом у сільському господарстві, і без нього не обійтися. Певний час розмірковували з головними спеціалістами, вирішували, і після відповідного аналізу зупинили свій вибір на тракторі Zetor Forterra 135 з двигуном потужністю 136 к.с. Певну роль у цьому зіграв той фактор, що 4 такі трактори працюють у сусідніх господарствах, і нарікань щодо надійності їхньої роботи немає. Придбали ми трактор у компанії «Агро Темп», яка є офіційним і ексклюзивним постачальником цих машин на український ринок.

Як показує час, у виборі тракторів ми не помилилися. По-перше, компанія Zetor виготовляє машини, які за техніко-експлуатаційними показниками належать до найкращих світових зразків. По-друге, сервіс компанії – на найвищому рівні, а це – стабільна без перебоїв робота, що дуже важливо для дотримання зазвичай обмежених агротехнічних строків виконання робіт. По-третє, і найголовніше, з трактором Zetor у нас знизилась собівартість виробництва, оскільки експлуатаційні затрати тракторів низькі, а продуктивність їхньої роботи максимальна.

На наше переконання, це відбувається завдяки трансмісії, яка працює без розриву потоку потужності. 24-ступінчаста коробка передач працює у трьох режимах, здатна перемикатися під навантаженням, і таким чином вибирати найоптимальнішу робочу швидкість. Такої трансмісії не було на інших тракторах, переважно виробництва країн СНД, які ми використовували до цього. Відтепер завдяки оптимальній робочій швидкості, яка зросла приблизно на 1,0 – 1,5 км/год, Zetor демонструє вищий змінний виробіток на 5 – 7 га. А це дає змогу суттєво зменшити витрати палива та коштів, – додав керівник господарства.

А з компанією «Агро Темп» ми співпрацюємо вже багато років. Придбали в них обприскувач Primus 35/28 та плуг Diamant виробництва LEMKEN, сівалку Romina 8 від Maschio Gaspardo жатку Capello й іншу техніку.

На завершення нашої розмови ми запитали в керівника господарства про плани щодо розширення парку техніки. Так, звісно, плануємо поповнити наш машинний парк, – запевнив Олег Макадзеба. – І коли потрібно буде обрати трактор, то це, безперечно, буде Zetor, але можливо більш потужний.