Зареєстровано законопроєкт «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин»

0

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт № 3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який передбачає реформування ветеринарної медицини та сфери виробництва, реєстрації, обігу й застосування ветеринарних препаратів.

Про це повідомдяє прес-служба Мінекономіки.

У законопроєкті враховано вимоги понад десяти актів Європейського Союзу, що створює законодавче підґрунтя для подальшої реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.

Проєкт Закону передбачає врегулювання питань щодо:

  • застосування протимікробних препаратів – це запобігатиме поширенню антибіотикорезистентності серед тварин та покращить епізоотичну ситуації в Україні;
  • благополуччя сільськогосподарських тварин і створення для них належних умов утримання й забою;
  • реєстрації й обігу ветеринарних препаратів;
  • зменшення кількості ветеринарних документів, що спростить умови господарської діяльності в галузі тваринництва;
  • впровадження безстрокової реєстрації ветеринарних лікарських засобів;
  • спрощення ввезення живих тварин на територію України в певних випадках;
  • застосування ризик орієнтованого підходу до планування й здійснення державного контролю тваринницьких потужностей;
  • підвищення відповідальності за порушення законодавства у сфері ветеринарної медицини та благополуччя тварин;
  • розвитку приватної ветеринарної медицини на селі тощо.

Також законопроєктом пропонується видача відповідних ветеринарних документів і рецептів як у паперовій, так і в електронній формі. При цьому скорочується строк на прийняття рішення про видачу або відмову у видачі таких документів з одного місяця до одного дня.

У МЕРТ зазначають, що прийняття законопроєкту сприятиме покращенню ветеринарно-санітарної та епізоотичної ситуації в Україні, підвищенню ефективності державного управління системою ветеринарної медицини, створенню кращих умов господарювання в галузі тваринництва, нарощенню українського експорту продукції тваринництва, а також опосередковано матиме позитивний вплив на здоров’я людей та створення нових робочих місць в галузях, пов’язаних з ветеринарною медициною.

Крім цього, реалізація цього законопроєкту є важливою передумовою сталого розвитку агропромислового комплексу, у тому числі тваринництва й харчової промисловості.