Виробництво соняшнику в Україні буде на рівні 12-13 млн тонн

0

Загальний валовий збір соняшнику в Україні не перевищить 12-13 млн тонн.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, пише agroportal.ua.

Експерт посилається на звіт USDA щодо виробництва та урожайності основних культур у світі. Відповідно до нього, Україна збере 15 млн тонн соняшнику, що на 9% менше, ніж минулого року, з урожайністю на рівні 2,2 т/га (-14%). При цьому, загальна територія під соняшником в Україні складає 6,8 млн га, що на 6% більше в порівнянні з минулим роком.

«Щодо середньої урожайності, навряд чи вийде більше, ніж 2 т/га, що в принципі збігається з прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Соняшник — культура, яка допомагає виживати аграріям півдня і сходу, але не цього року», — зазначив Ліссітса.

Він додав, що основний конкурент на ринку соняшнику у світі – Аргентина – також втрачає свої позиції.

«За оцінками USDA, виробництво соняшнику в Аргентині очікується на рівні 3 млн тонн, що на 8% менше, ніж минулого року. Загальна площа під культурою склала 1,4 млн га, що на 9% менше в порівняні з минулим роком. Середня урожайність очікується на рівні 2,1 т/га. Така ситуація склалася через відсутність достатньої кількості опадів у класичних регіонах вирощування соняшнику, а це — регіон Буенос-Айресу та провінція Санта-Фе», — відзначив президент УКАБ.

Згідно з його прогнозами, соняшникова олія, швидше за все, цього року буде в ціні.

«Відповідно, і ціни на соняшник знову відновлять зростання. Усі передумови для цього є», — підсумував експерт.