ВВП України скоротився на 5%

0

У січні-квітні 2020 року обсяги ВВП в Україні скоротилися до 5%.

Відповідний прогноз зробили в МЕРТ у квітневому огляді економічної активності, пише АПК-Інформ.

«У комплексі зі стримуючими факторами попередніх періодів скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року оцінено Мінекономіки на рівні 5%, що повністю відповідає прогнозу (у першому кварталі 2020 р., за оперативною оцінкою Держстату, падіння ВВП склало 1,5%)», – йдеться в огляді.

Як зазначають, уперше, починаючи з січня-лютого 2016 року, в Україні відбулося падіння обсягів внутрішньої торгівлі на 1,8% (порівняно із зростанням на 1,2% у січні-березні 2020).

«Таку динаміку зумовило поглиблення падіння оптового товарообігу через низький попит на тлі зниження економічної активності майже у всіх сферах економіки, уповільнення роздрібного сегмента ринку (через значне падіння в квітні)», – пояснили в Міністерстві.

Відповідно до даних огляду,за чотири місяці обсяги сільського господарства просіли на 1,4%.

«Враховуючи сезонний характер виробництва рослинної продукції, з січня по травень валова продукція с/г формується виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва», – додали у відомстві.

Незначне поліпшення ситуації в сільському господарстві зафіксовано за рахунок адаптації галузі до нових умов – відновилося нарощування обсягів вирощування тварин, а також птиці.

Проте, як вважають у Мінекономіки, галузь страждає від високих фінансових витрат на вирощування поголів’я ВРХ і зростання конкуренції на внутрішньому ринку з імпортною молочною продукцією. Додатковим негативним фактором є зниження зовнішнього попиту через карантин у країнах-торговельних партнерах України. Share